Jenkei András, 2020.08.16. | Labdarúgás

Az NB II negyedik fordulójában, Kozármislenyben győzött a Vasas különösebb megerőltetés nélkül.

Szentlőrinc SE – Vasas 1:5 (0:2)
Kozármisleny

Vezette: Csonka Bence (Kovács II. Gábor, Vörös Dániel)

Vasas: Jova – Hinora, Litauszki, Tóth Bence, Silye – Hidi M. S. – Szatmári L. (Kapornai, 76.), Pekár – Birtalan (Kleisz, 62), Balajti (Vernes, 86.), Radó.
Vezetőedző: Bene Ferenc

Szentlőrinc SE: Slakta –  Molnár R., Havas, Dulló, Nagy B. (Keresztes, 46.) – Kapronczai (Törőcsik, 69.), Hleba, Fröhlich – Sili, Kondor, Forgács (Kovács D., 46.).
Vezetőedző: Marián Sluka

Gólszerzők: Kondor (76.) ill.: Szatmári (37.), Balajti 3 (43., 66., 79.), Vernes (91.)
Sárga lap: Keresztes (52.), Dulló (78.), Molnár R. (83.) ill.: Pekár (34.), Szatmári (55.), Tóth B. (64.), Litauszki (71.)

A 36. percben Pekár-Hinora adogatás után utóbbi lépett meg a jobbszélen, pontosan tálalt a16-os vonala elé érkező Szatmári elé, aki szép mozdulattal kanyarította a hazai kapuba a labdát (0:2). A 43. percben Pekár látványos, pontos és hosszú átadásával Balajti a balszélen lépett meg, és viszonylag éles szögből is biztosan talált be a mislenyi kapuba (0:2). Az első félidő ráadásában, Birtalant nyomták el a büntetőterületen belül, a játékvezető pedig 11-essel honorálta a hazai védő megmozdulását. Gól viszont nem lett belőle, Birtalan lövését a kapus gyors vetődéssel kiütötte.

A második játékrész 65. percében Pekár szögletét követően a labda az ötös sarkára pattant, Balajti pedig estében, kapásból szerzett újabb gólt (0:3). Tíz perccel később látványos távoli lövéssel szépítettek a hazaiak (1:3). Röviddel ezután, egy szögletünket követően Litauszki esett hanyatt, újabb 11-es, amit ezúttal Balajti végzett el és szerezte meg finom gurítással harmadik gólját a mérkőzésen (1:4). A hosszabbításban, a nem sokkal előbb beálló Vernes két szép csellel játszotta tisztára magát a 16-os vonalától, majd finoman elgurította  a labdát a kilépő kapus mellett (1:5).

Nem volt kérdéses a Vasas-győzelem ezen a meccsen. Döcögősebb kezdés után, végig uralta a csapat a játékot, számos lehetőségünk közül ötöt pedig gólokra is váltottunk. Egyre inkább úgy tűnik fölvettük az NB I-re pályázó többi rivális ritmusát...

fotó: vasasfc.hu