Sí - Történet

A síszakosztály 1952-ben alakult, központi síháza a János hegyen található. Hat évtized leforgása alatt közel 250 bajnoki címet nyertek a sífutók, biatlonosok és sírolleresek. Habár Magyarország földrajzi fekvéséből adódóan nem tekinthető sí nagyhatalomnak, a fenti szakágakban a mindenkori magyar válogatott döntő többsége a Vasasban sportol és sportolt. Piros-kék színekben versenyzett például a ’60-’70-es években Balázs Éva, aki 36 bajnoki aranyérmet gyűjtött egyéniben, váltóban és csapatban, valamint a férfiaknál Dosek Ágoston, aki 17 bajnoki arannyal gyarapította a szakosztály éremkollekcióját. Holló Miklós és Rosivall Zoltán, a szakosztály jelenlegi edzői-vezetői szintén a legeredményesebbek közé tartoztak. A ’90-es évek és az új évezred meghatározó két sízője, Tagscherer Zoltán és Imre többszörös olimpikonok is a Vasasban nevelkedtek, de szintén az egyesület sportolói voltak Bekecs Zsuzsa és Gotschall Zsófia női válogatottak is. 2007-ben Tagscherer Zoltán beírta magát a honi sísport történetébe, ugyanis a kínai világkupa versenyen a 30. helyen ért célba, és ezzel ő az első magyar versenyző, aki valaha pontot szerzett a világkupa sorozatban. 2010-ben a vancouveri olimpiára három vasasos versenyző szerzett részvételi kvótát, Tagscherer Imre és testvére, Zoltán, továbbá Viczián Vera. Mindannyian a mezőny második felében végeztek. 2009-ben alpesi szakággal bővült a szakosztály. A szakág sportolóinak felkészülését segíti, hogy a Vasas Pasarét Sportcentrumban megépült a műanyag sítanpálya, továbbá, hogy ezzel együtt síiskola is megkezdte működését a sporttelepen. A felvonóval és világítással felszerelt korszerű pálya az időjárástól függetlenül kiváló lehetőséget biztosít a kezdőknek és haladóknak egyaránt, hogy a helyes sítechnika elsajátítása mellett készüljenek fel a külföldi sítúrákra. A szakosztályvezetés elsődleges célja, hogy olyan rendszeres sportolási lehetőséget nyújtson a sísport kedvelőinek, ahol kellemes környezetben, szórakoztató formában ismerkedhetnek meg a téli sportágak alapjaival, majd később akár amatőr, akár versenyzői szinten hódolhatnak havas szenvedélyüknek.