2018.01.11.
Továbbjutás, kettős győzelemmel

Ötszettes csatában biztosította a helyét a Vasas Óbuda a Challenge-kupa következő fordulójában.

Vasas Óbuda – VBC Galina Schaan (liechtensteini) 3:2 (-20, 19, 18, -18, 12)
Angyalföldi Sportcentrum, 250 néző.

Vezette: Petrovics (szerb), Penkov (bolgár).

Vasas: Vietti 1, Török 12, Bodovics 7, Simic 20, Kostelanská 11, Haneline 9. Csere: Juhár, Kiss G. (liberók), Durst 1, Cappelli 2, Papp O. 2, Ambrosio, Mihály 1.
Vezetőedző: Jókay Zoltán.

Schaan: Chrtianska 12, Lopes Da Silva 20, Hudson 10, Klaric 14, Härtner 1, Grétarsdóttir 19. Csere: Mandelbaum (liberó), Degiacomi 5, Schnyder, Tijkorte, Jehle.
Vezetőedző: Marc Demmer.

Az eredmény alakulása:
1. játszma: 8:6, 11:13, 14:16, 16:21, 20:24.
2. játszma: 3:5, 8:7, 16:13, 18:14, 22:17, 24:19.
3. játszma: 8:6, 11:8, 16:9, 22:13, 24:15.
4. játszma: 1:5, 4:8, 6:13, 11:16, 12:18, 14:22, 17:24.
5. játszma: 6:3, 9:5, 11:10, 14:11.

Némileg szokatlan helyszínen, az angyalföldi Láng Sportcsarnokban került sor a liechtensteini Galina Schaan elleni Challenge-kupa visszavágóra. A csarnok erre az alkalomra kifogástalan sportpadlót kapott, amelyet csütörtök hajnalig építettek, így a körülményekre nem lehetett panasz.

Az első szettel már kevésbé lehettünk elégedettek, hiszen a vendégek nem szeppentek meg a hangos Vasas-tábortól és a játszma felétől magabiztosan tartották előnyüket, így 25-20-al hozzájuk került az előny.

Összesítésben még mindig mi vezettünk, hiszen az idegenbeli felvonás 3:1-es Vasas-sikerrel zárult, de intő jel volt az első harmincpercnyi játék.

Aztán kinti meccshez hasonlóan a második szettben már egy jóval harcosabb Vasas Óbudát láttunk a pályán, ezúttal szinte végig mi domináltunk, végül Verica Simic pontjával zártuk le a szettet. (25-19).

Innentől kezdve tulajdonképpen már egy nyert játszma is továbbjutást eredményezhetett számunkra. A cél közelsége pedig meghozta az önbizalmat is Bodovics Hanáéknak, akik a harmadik játszmában jóval felszabadultan röplabdáztak. Vietti végjátékban szerzett elegáns pontja után joggal zúgott a "játszik a Vasas" a lelátón. 25-18-ra, magabiztosan nyertük a szettet, és innentől a lényegi kérdések el is dőltek.

Fejben már a francia Nantes ellen készülhettünk a hátralévő időszakban, Jókay-mester ennek jegyében alaposan meg is forgatta a csapatot. Ebből persze nem kellett volna egyenesen egy vesztesnek szettnek következnie, de akkora hátrányt szedtünk össze a játszma elején, hogy onnan már nem volt visszaút, így most a Schaan nyert 25-18-ra.

Következhetett a döntő, de igazából már semmiről sem döntő szett. A mieink itt azért újra megrázták magukat, 15-12-vel lezártuk a meccset, így mindent igényt kielégítő módon, kettős győzelemmel búcsúztattuk a miniállambeli ellenlábasunkat. A franciaországi csata már jóval keményebb diónak ígérkezik.

Nézd HD minőségben, válts 360p-ről 720p-re!