2018.01.11.
Közel a bravúrhoz...

A télen tovább erősödő DVTK otthonában szoros mérkőzésen maradt alul a Vasas, az új esztendő első bajnokiján.

Aluinvent DVTK Miskolc – Vasas Akadémia 79-76 (28-31, 21-22, 14-7, 16-16)
Miskolc, Generali Aréna, 600 néző.

Vezette: Pozsonyi, Rácz, Sallai.

DVTK: Bach 3/3, Szabó F. 2, Burkholder 28/12, Pecková 14, Melnika 10. Csere: Kiss A. 3, Raksányi 15/6, Zele 4.
Vezetőedő: Štefan Svitek.

Vasas: Kalu 21/6, Tóth O. 4, Böröndy 9/3, Mérész 4, Karakašević 15. Csere: Dombai 13/9, Demeter 6/6, Heljić 4, Farkas, Ambrus.
Vezetőedző: Földi Attila.

Vendéglátóink kezdték eredményesebben a mérkőzést, ám egy jó sorozattal hamar fordítottunk, és minimális előnnyel zártuk az első játékrészt. A másodikban mi kezdtünk hatékonyan (13:2), és Dombai Réka remek villanásaival vezetéssel mehettünk a szünetre is.
Az izgalmas összecsapáson, a jóval esélyesebb diósgyőriek a harmadik negyed végén tudták csak visszavenni a vezetést, amit meg is őriztek a lefújásig:

Csapatunk túlszárnyalva az előzetes várakozásokat, végig nyílttá tette a mérkőzést, az igazi megmérettetés azonban a szombati, BEAC elleni mérkőzésen vár együttesünkre.

Földi Attila:
- Egy erős csapat otthonában álltunk helyt. Sokáig vezetünk, ám mégsem sikerült győznünk. Nem igazán készültünk erre a mai mérkőzésre, hiszen nekünk a szombati BEAC elleni találkozó lesz kulcsfontosságú. Felszabadultan játszottunk egy jó mérkőzést.