2018.01.10.
Visszavágott a Fehérvár

A MAC ellen dől el, sikerül-e közvetlenül bejutnia a Vasasnak az osztrák juniorbajnokság rájátszásába.

Erste Bank Young Stars League, 24. forduló, U20-as magyar bajnokság, 14. forduló:

Ifj. Ocskay Gábor Akadémia–Vasas SC 4-2 (1-0, 3-1, 0-1)
Gólszerzők
: Vértes (8.), Péter (25.), Dézsi (27.), Rétfalvi (33.), illetve Bálint (23.), Csiki (47.)

Meglehetősen jól sikerült a legutóbbi bajnoki a Fehérvár ellen, hiszen szombaton 6-0-ra nyertünk a Raktár utcában, amivel megnyílt az esély arra, hogy a magyar bajnokságban az alapszakasz végén az élen végezzünk, míg megmaradt a lehetősége annak, hogy az EBYSL-ben odaérjünk az automatikus rájátszást érő harmadik helyre az első kör után.

Aztán jött a keddi, KMH elleni 7-3-as siker, amivel erősödött ez a terv. A szerdai, Fehérvár elleni újabb rangadó (megint idegenben, furcsa a lebonyolítás szabályrendszere…) ezzel együtt nem volt annyira fontos, mint amennyire látszott. Mert bár természetesen a győzelem volt a cél ezúttal is, tudható volt, hogy a 3. helyért a MAC-cal csatázunk, márpedig az utolsó fordulóban, vasárnap, éppen a kékek otthonába látogatunk az utolsó, ki-ki mérkőzésre.

Viszonylag hamar megszerezte aztán a vezetést az ifj. Ocskay Akadémia csapata, Rózsa István kiállítása után egy perccel Vértes Natán maradt bántóan egyedül a kapu torkában, és bepasszolta a korongot, a 8. percben (1-0). Bálint Tamás egy szép lövéssel (megnyílt előtte az út) már a második harmadban egyenlített, de nem sokáig örülhettünk.

Kováts Mátét küldték ki testre ütés miatt, és kisvártatva ki is használta az emberfórt a Fehérvár, Péter Andor révén, majd egy egyéni akció után Dézsi Bence lőtt gólt, 3-1. Sőt, szerencsénk sem volt, egy Farkas Gergelyről kiszédülő korongot Rétfalvi Kristóf passzolt a hálóba, 4-1.

Csiki Attila még szépített a harmadik harmadban, de a meccs elment.

Nincs azonban nagy baj, vasárnap kora délután a Tüskecsarnokban a bajnokságban harmadszor találkozunk a MAC Budapesttel. Kétszer mi győztünk, a harmadik siker automatikus EBYSL-rájátszást érne. (A MAC egyébként csütörtökön Győrbe látogat még az utolsó előtti mérkőzésére.)