2018.01.07.
Tovább él a remény!

A szenzációs Kuczora Csenge vezérletével győzelmet arattunk a Békéscsaba elleni kiesési rangadón.

Vasas SC  ENKSE Békéscsaba 28-24 (13-15)
Elektromos-csarnok, 500 néző.
Vezette: Hargitai, Markó

Vasas: Győri – Hárs 2, Hanusz 3, Kocsis Á. 4, Mester 1, Agovics 2, Fekete B. 2. Csere: Antóni (kapus), Pados 1, Németh M., Becséri 1, Kuczora 10 (8), Moutsogianni, Arany 2.
Edző: Kovács Péter

Békéscsaba: Györkös – Kovács Anett, Vukajlovics 5, Walfisch 6, Zöldi-Tóth 1, Kovacsevics 6 (1), Bottó 1. Csere: Popovics (kapus), Mihálffy 1 (1), Farkas K. 2, Pintér, Giricz, Szarka 2, Szögi, Gidai.
Edző: Horváth Roland

Kiállítások: 16, ill. 14 perc
Hétméteresek: 9/8, ill. 3/2

Ahogy beharangozónkban is írtunk róla, a vendég Békéscsaba jobb előjelekkel várta a mieink elleni vasárnap esti derbit, függetlenül attól, hogy a viharsarkiaknak még nem volt pontja tabellán. Az első félidő után a lilák vezettek is, méghozzá 15-13-ra, de Kovács Péter lányaira sem lehetett panasz, küzdelemben és játékban is felvették a kesztyűt. Ebben nagy szerepe volt annak, hogy Kocsis Ágnes kihagyta az első büntetőnket, utána pedig Kuczora Csenge lett az ítéletvégrehajtó, aki egyszerűen nem tudott hibázni, így a sok emberhátrányunk ellenére is meccsben maradtunk harminc perc elteltétvel.

És ha már fiatalok, a másik kiemelkedő tehetségünk, Arany Rebeka góljával egyenlítettünk a második félidő elején (15-15), innentől pedig szinte nem volt megállás. A vasasos lányok a jó védekezés mellett egyre lendületesebb kézilabdát mutattak be támadásban, a kapuban pedig Győri Barbara hozta a szükséges bravúrokat.

Persze nem volt ez sétagalopp, hiszen a mérkőzés során legelőször csak a 39. percben vezettünk, ekkor Kocsis Ágnes góljával lett 17-16 ide. És ha már megszereztük, nem is engedtük, szép lassan stabil előnyt alakítottunk ki, a vendégek pedig ettől teljesen elbizonytalanodtak.

A tizennyolcadik életévét a hónap végén betöltő Kuczora Csenge számára marad minden bizonnyal a legemlékezetesebb ez a vasárnap este, hiszen nyolcból nyolc (!) hétméterest értékesített, összességében pedig tíz találatig jutott, így megkérdőjelezhetetlen vezére volt a csapatnak.
Méghozzá a győztes a csapatnak, amelyért a végén már szinte izgulni sem kellett, öt perccel a vége előtt néggyel vezettünk, majd Mester Nóra még egyet hozzátett, a vége pedig 28-24 lett.

Eddig a vesztes meccsek után sokszor gondoltuk úgy, hogy nem azok voltak a nyerhető meccsek, a mai viszont az volt, ezért is nagy dolog, hogy éltek a sansszal a lányok, így életben maradtuk, és folytatódhat a harc a bennmaradásért. A mai élmények birtokában ez biztosan egy fokkal könnyebb lesz.

fotók: Vasas Attila

1. FTC-Rail Cargo Hungaria 10 10 - - 316-236 20
  2. Győri Audi ETO KC 10   9 - 1 334-220 18
  3. Érd 11   9 - 2 334-267 18
  4. Siófok KC 10   7 - 3 302-271 14
  5. Váci NKSE   9   6 - 3 281-251 12
  6. Dunaújvárosi KKA 10   5 1 4 268-251 11
  7. Alba Fehérvár KC 10   4 2 4 281-269 10