2017.12.17.
Döntetlen Debrecenben

Még nem tudjuk, mennyit ér majd a VasasPlaket számára a 10-10-es döntetlen a bajnokság egyik legfontosabb mérkőzésén.

E.ON OB I, 9. forduló:

Debreceni VSE–VasasPlaket 10-10 (1-1, 4-3, 3-5, 2-1)
Debrecen, vezette: Berki, Székely B.

Debrecen: Lévai M. – Fejős 1, Macsi P. 3, Vidovics 1, Obradovics 1, Kállay 2, Szőke. Csere: Kaszanyi (kapus), Smitula, Somlai 1, Süveges, Boros 1, Dienes. Vezetőedző: Komlósi Péter

Vasas: Jónás – Bencz 2, Babay, Simon H., Burián, Bóbis 1, Takács B. Csere: Marnitz G. 5, Makszim, Steinmetz Á., Hajdu A., Sélley-Rauscher 2, Hőna. Vezetőedző: Földi László

Gól/emberelőny: 1/12, illetve 3/9
Ötméteresek: -, illetve 1/1
Kipontozódott: Simon H. (32.)

Kétpontos előnye volt a Debrecennel szemben a forduló előtt csapatunknak, többször leírtuk már, hogy az UVSE elleni meglepő pontvesztések miatt ez a fór lehetne jóval nagyobb is. De ezen már kár keseregni, meg kell tartani a távolságot a riválissal szemben, a tét ugyanis a negyedik hely a csoportban, amely még a felsőházi rájátszást éri (szerencsés esetben a harmadik is összejöhet még, ha a BVSC botladozik a folytatásban).

A DVSE-vel mindig szoros meccset vív ráadásul csapatunk, az őszi körben 7-6-os győzelmet jegyezhettünk fel, a legvégén sikerült megnyerni a mérkőzést. Szombaton sokkal jobban kezdett viszont a Debrecen (Miklós Leventét nélkülözte a csapat sérülés miatt), a válogatott bő keretébe is meghívott Macsi Patrik góljával már 4-1-re is vezetett a második negyed 3. percében. Innen kellett zárkóznia a mieinknek, és ez sikerült is: ha már válogatott, a szintén a nemzeti csapat edzésein részt vevő Bencz Rolf is hozzájárult ehhez a szériához, 5-2 után két gólt is lőtt, az egyenlítő találatot pedig a végül 5 góllal záró, az elején még pontatlan, de később eredményessé váló Marnitz Gergő szerezte a 3. negyed elején.

Ekkor jobban ment a Vasasnak, Marnitz kétszer is vezetést szerzett, Somlai Tamás viszont 8-7-nél megint a hazaiakat hozta előnybe. Megjósolhatatlan volt a végeredmény a negyedik negyedhez érve, amelyet 9-8-as előnnyel kezdhettünk.

Marnitz 3:17-tel a vége előtt egalizált 10-10-re, innentől kezdve pedig már nem esett gól, köszönhetően Lévai Mártonnak és Jónás Györgynek is.

A vége iksz, ez még sokat érhet, de szerencsétlen esetben sajnálhatjuk is majd, hogy nem sikerült feltenni az i-re a pontot Debrecenben.

Földi László vezetőedző összegzése:

„Mindkét csapat megérdemelte volna a győzelmet. Örülök, hogy vissza tudtunk jönni a mérkőzésbe a Debrecen erős kezdése után. Ezután meg is tudtuk fordítani a meccset, és lehetőségünk volt arra is, hogy nyerjünk. Igazságos döntetlen született, a bajnokság végén kiderül, hogy ez az eredmény mennyit ér nekünk.”

Makszim Soma pedig így értékelt:

"Győzni jöttünk ide, egész héten így készültünk, a hangulatot is ez határozta meg az elmúlt másfél napban. Az elején kicsit ellépett a Debrecen, de aztán felálltunk és a végén mindkét csapatnak megvolt a lehetősége, hogy megszerezze a győzelmet. Igazságos döntetlen született."