2017.12.04.
Két bronzzal folytattuk

Újabb paraúszó világbajnoki érmek Mexikóból: Pap Bianka mellé Illés Fanni is csatlakozott.

Pap Bianka első napon elért világbajnoki címe után remekül folytatódott a paraúszó vb Mexikóvárosban. Bianka elmondta, hogy ő bizony nem elégszik meg egy arannyal, további érmekben gondolkodik, és ennek megfelelően úszott 100 gyorson, ahol végül harmadik lett az S10-es kategóriában. Az olasz és kínai riválisát nem volt esélye megelőzni, a lengyel Jablonska ellen viszont hatalmas csatában szerezte meg a dobogós helyezést.

A másik vasasos úszónk, Illés Fanni ennél is kalandosabban lett világbajnoki érmes, hiszen a 100 mell döntőjében negyedikként ért célba, ám később kiderült, egyik dobogós riválisa szabálytalanul úszott, amiért kizárták, így Fanni örülhetett a bronzéremnek.