2017.11.15.
Ez nagyon szép volt!

Közép-európai Liga mérkőzésen jó játékkal, háromszettes sikert aratott a Vasas Óbuda.

Vasas Óbuda – Strabag VC Bratislava 3:0 (20, 18, 23)
Folyondár utca, 100 néző.

Vezette: Bardic, Muha (horvátok)

Vasas Óbuda: Vietti 3, Török 8, Bodovics 2, Simic 15, Kostelanská 12, Haneline 13. Csere: Kiss G. (liberó), Papp.
Vezetőedző: Jókay Zoltán

Strabag VC Bratislava: Candráková 4, Oveckova, Hudecová 12, Cigániková 6, Radonjic 9, Sevarika 15. Csere: Nikmonová (liberó), Pisecná, Ramajová, Hronská.
Vezetőedző: Tomas Varga

Az idei MEVZA-sorozat végkimenetelét illetően a vasasos lányok számára az utolsó esélyt kínálja a mostani budapesti forduló. Ahhoz, hogy az eredeti terveknek megfelelően eljussanak a legjobb négy közé, mindkét ellenfelünket felül kellene múlni.
Az első lépést sikerült megtenni szerda este, igazán jó játékkal, 3:0-ás szettaránnyal  küldtük „haza" a pozsonyiakat.

fotó: Vasas Attila

A vendégek kezdték jobban a mérkőzést (1:5), ám ezen a napon ez sem billentette ki a mieinket, a szett közepén fordítottunk, a hajrában pedig ellentmondást nem tűrő támadásokkal szereztük meg a vezetést. A térfélcsere után sem zökkentünk ki a ritmusból, a néhány rontott nyitás sem segített igazán ellenfelünkön (főleg, hogy szinte mentrendszerűen vissza is kaptuk azokat).

A harmadik játékrészt magunknak tettük izgalmassá, a hibáink is kellettek a végén ahhoz, hogy közel kerüljön az ellenfél. A magabiztosság azonban ekkor sem hiányzott, és megszületett az egyértelműen megszolgált győzelem.