Szépen helytálltunk a komolyabb játékerőt képviselő Győr ellen.

Vasas Akadémia – CMB CARGO UNI Győr 70-94 (22-20, 11-33, 20-21, 17-20)
Vezette: Mészáros Balázs, Dr. Jurák Krisztián, Varga-Záray

Vasas Akadémia: Kalu Ezinne 23/3; Kaposi-Demeter 2; Böröndy 4; Mérész 14; Karakasevic 5
Csere: Dúl 6; Tóth 2; Smailbegovic -; Farkas 4; Dombai 10; Ambrus -;

CMB CARGO UNI Győr: Czank 5/3; Török 11/6; Fields 26/6; Krivacevic 16; Goree 18
Csere: Markó D. -; Simon -; Varga 4; Stepanova 4; Szabó P. 4 Simon Zs. 6

Kipontozódott: Karakasevic (34. perc)

Eredmény alakulása: 4. perc:10-7 8. perc: 16-20 13. perc 18. perc: 31-45 25. perc: 45-66
30. perc: 53-74 35. perc 60-86

Az erőviszonyok egyértelműnek tűntek női kosarasaink harmadik idénybeli NB I-es meccsén, a jó nevekből álló Győr látogatott ugyanis Pasarétre. Talán éppen ennek köszönhetően a BEAC elleni derbihez képest teher nélkül tudtak játszani lányaink, az első negyed után csupán két pont volt a vendégek előnye. A második periódust is jól kezdtük, utána azonban beindult a győri henger, és ez ellen Földi Attila időkérései sem jelentettek gyógyírt. A nagyszünetre tulajdonképpen el is dőlt  a meccs, de dicséretes, hogy a mieink összekapták magukat és Ezinne vezetésével szorosra hozták a hátralévő két játékrészt.

Földi Attila, vezetőedző: - Egy negyedet leszámítva tulajdonképpen egyenlő ellenfelei tudtunk lenni a Győrnek, és mivel nagyjából ez volt a célunk, elégedett lehetek. Az ilyen ellenfelek ellen tudunk igazán tanulni, fejlődni, annak érdekében, hogy a nyerhető meccseket később majd hozzuk.