Dunaújvárosban sem vallott szégyent fiatal csapatunk.

DKKA – Vasas SC 34-21 (16-8)
Dunaújváros, Városi Sportcsarnok, 500 néző.
Vezette: Héjjas T., Kránitz A.

Dunaújváros: Tomasevics 2 – Klujber 1, Szekerczés 2, Szalai 3, Dombi 3, Micijevic 7, Molnár B. 2. Csere: Csapó (kapus), Cifra, Nick, Kovács Anna 5 (4), Bouti, Grosch 3, Kazai 2, Monori 3, Takács D. 1.
Edző: György László

Vasas: Győri – Hárs 1, Mester 3, Kocsis, Katona L. 2, Becséri 1, Fekete B. 2. Csere: Antóni (kapus), Herr A. 4 (4), Lyngby 2, Hanusz, Németh Nedda, Pados 1, Kuczora 2, Arany 3, Ködmön.
Edző: Kovács Péter

A DKKA ellen sem változott a képlet csütörtök este: a harmadik meccsen a harmadik ellenfelünk is a bajnokság élcsapatának számított, így a tisztes helytállásnál nem lehettek sokkal vérmesebb reményeink. Ez azonban remekül összejött, Herr Anita értékesített hetese után a félidő felénél még csak három volt közte, az első játékrész hajrája aztán kicsit gyengébbre sikeredett, így 16-8 állt harminc perc után a táblán, a meccs pedig gyakorlatilag eldőlt.

Ez nem szegte kedvünket, a második félidőben szívósan próbáltuk tartani a lépést, üde színfolt volt ebben a két kiemelt tehetségünk, Arany Rebeka és Kuczora Csenge, akik összesen öt gólt szorgoskodtak össze NB I-es debütálásuk alkalmával. A vége 34-21 lett, ha másba nem, hát abba kapaszkodhatunk, hogy most kaptuk a legkevesebb gólt a másik két meccshez képest.

Kovács Péter, vezetőedző: - Az első két meccshez hasonlóan voltak jó részek, a második félidőt nézve vezettünk is egy darabig, mi most ezeket a részsikereket keressük. A küzdéssel nem volt probléma, de mindig ugyanazokat a könnyű hibákat csináljuk, amit az ilyen erős ellenfelek könyörtelenül kihasználnak. Fogalmazzunk úgy, ez most a tanulópénz, remélhetőleg a bajnokság következő etapjában majd értelmet nyer a megfizetése. Feltétlenül kiemelném a két tizenhét éves játékosunkat, Csengét és Rebekát, akik gólokkal mutatkoztak be az NB I-ben. Jön most néhány hét szünet a Kisvárda-meccsig, igyekszem a pozitívumokba kapaszkodni, és abból építkezni a lányokkal.