2017.04.18.
Vereség Pécsett

A bajnokság 5.-8. helyéért vívott párharc első összecsapásán idegenben maradtunk alul.

PEAC-Pécs – Vasas Akadémia 76-63 (17-20, 29-15, 16-9, 14-19)
Pécs, 50 néző.

Vezette: Gál J., Rácz Zs., Kovács N.

PEAC: Mandics 4/3, Kuster 19/6, Raksányi 19/3, Juhász D. 4, Siksniute 9. Csere: Szücs R. 2, Zele 7/3, Licskai 4, Szücs L. 8, Sellei.
Edző: Borisz Maljkovics

Vasas: Csolics 16/12, Bajnóczi 2, Dusanics 11/3, Dúl 3/3, Rochel 6. Csere: Bacsvarova 10/6, Mérész 7, Solymosi 4, Farkas F. 4, Dobos Á.
Edző: Igor Szkocsovszki

Az eredmény alakulása. 3. perc: 7–2. 6. p.: 13–12. 13. p.: 21–26. 17. p.: 33–26. 23. p.: 49–38. 26. p.: 54–39. 33. p.: 68–46. 37. p.: 72–54

Az előző körben a Cegléddel szemben alulmaradó pécsiek csalódottan várták a bajnoki folytatást, és szurkolóik is hasonlóan érezhettek, hiszen az érdeklődés meglehetősen visszafogott volt a találkozó iránt.
Az első percekben a hazaiak voltak sikeresek, de szép hárompontosokkal átvettük a vezetést, ami a második negyed első harmadáig ki is tartott, ott azonban ritmust váltottak vendéglátóink és a maguk javára fordították az állást.
A szünet után jó ideig kicsit nehezebben estek a kosarak mindkét oldalon, ám a különbséget így is lassan húsz pont fölé tornázták a hazaiak.  A záró negyedben a fiataljait pályára küldő ellenfelünkkel szemben pontos támadásokkal faragtuk a hátrányt.
Folytatás szerda este Pasaréten.

Igor Szkocsovszki vezetőedző:
– A Pécs erősebb, rutinosabb csapat, mint a miénk, ám ezen a meccsen nekünk is voltak szép játékperceink. Vendéglátóink a második negyedtől agresszívabbak játékmódra váltottak, amivel nem tudtunk megbirkózni. Szerdán Pasaréten próbálunk változtatni a képen.