Dobos Sándor, 2019.05.31. | Vízilabda

Reméljük, utoljára, mármint a VasasPlaket abban bízik, hogy most már tényleg befejeződik a szezon a számára szombaton késő délután.

Mint ismert, osztályozóra kényszerültünk a bajnokságban elért 15. helyünkkel, s végül a Nagykanizsát sodorta utunkba az élet. Bóbis Máté csapata biztosan győzött az első meccsen, már 10-3-ra is vezetett, végül 14-8 lett a vége.

Mindenképpen esélyesebbek vagyunk a visszavágón is, de ezúttal nem szabad kiengedni egyetlen percre sem. A mérkőzést nem Nagykanizsán, hanem Pécsett rendezik meg, a kanizsai uszoda használatára nem adott engedélyt a Magyar Vízilabda Szövetség.

Halek Mártont kérdeztük – immár a hagyományoknak megfelelően – a kanizsaiak elleni második mérkőzésről. Úgy gondolja, a rivális is jól kezelte az első felvonást, de szerencsére mi jobban.

Legyen így szombaton is, hogy aztán a nyári szünetben majd erőt merítsünk a jövő szezonbéli folytatásra.

Osztályozó, 2. mérkőzés:

Kanizsa VSE–VasasPlaket – június 1., 17 óra, Pécs, Abay-uszoda, vezeti: Csizmadia, Bereczki

Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása: 1-0, a VasasPlaket javára.