Hiába keltett csapatunk összeszedettebb benyomást a múlt hetinél, ez sem volt elég a pontszerzéshez Békéscsabán.

Békéscsaba, 657 néző.
Vezette: Oláh Gábor (Márkus T., Punyi Gy.)

Békéscsaba: Ribánszki – Szalai D., Szélpál, Babinyecz, Mészáros M. – Mezei, Király P. – Ilyés T. (Zahorán, 56.), Viczián, Szatmári I. (Nagy S., 83.) – Urbin (Vólent, 68.) Vezetőedző: Boér Gábor

Vasas: Bősz – Szivacski, Szilágyi Z., Tóth B., Lakatos Cs. – Kovács M., Borbély – Murka, Szatmári L. (Király B., 68.) Hajdú Á. (Bévárdi, 76.) – Birtalan B. Vezetőedző: Szanyó Károly

Gólszerző: Birtalan B. (11-esből, 0–1) a 15., Urbin (1–1) a 18., Urbin (2–1) a 46. percben

Cseppet sem tűnt könnyű feladatnak a Győr elleni kilátástalan játékot feledtetni, hiszen Békéscsaba sosem a vendégcsapatok kedvenc helyszíne.

Ennek ellenére a Balajti eltiltása miatt elsőszámú ítéletvégrehajtóvá előrelépő Birtalan hamar megszerezte volt csapata ellen a vezetést. A büntető után pár perccel azonban a semmiből egyenlített az ellenfél, megint egy szöglet után kapituláltunk, ami több mint bosszantó.

Változás volt egyébként, hogy Bese Balázs helyett Bősz Levente kapott lehetőséget a kapuban Szanyó Károlytól, és mondhatjuk, hogy nem is rajta múlt a pontszerzés elmaradása.

Merthogy még a döntetlent sem sikerült megtartani, hiszen egy másik elkerülhető szituációban, egy bedobás után Urbin is betalált a második félidő legelején.

Ez a játékrész így a kapaszkodásról szólt a mieink részéről, és bár voltak lehetőségeink, nem sikerült megszerezni a második gólunkat.

Hiába keltett tehát összeszedettebb benyomást a csapat, az igazi gyógyír elmaradt, hiszen az legalább három, de minimum egy pont megszerzése lett volna.

Szanyó Károly a meccs után az elkerülhető kapott gólok miatt sajnálkozott, és elmondta, szerinte legalább döntetlent érdemelt volna csapata, a meccset pedig nem az ellenfél nyerte meg, hanem mi veszítettük el.

1. Gyirmót FC Győr 25 16   2 7 56-29 50
  2. ZTE 25 15   5 5 49-31 50
  3. Kaposvári Rákóczi 25 14   8 3 41-28 50
  4. Békéscsaba Előre 25 12   7 6 41-30 43
  5. Budaörs 25 13   3 9 38-28 42
  6. Soroksár SC 25 11   5 9 43-34 38
  7. FC Csákvár 25   9 11 5 46-40 38
  8. ETO FC Győr 25 10   6 9 39-31 36