Dobos Sándor, 2019.02.10. | Jégkorong

A Schiller-Vasas HC hétfőn Erdélyben próbálja megszerezni első győzelmét az Erste Liga középszakaszában.

Az előző válogatott szünet kifejezetten jót tett a Schiller-Vasasnak, hiszen azt követően indult meg a győzelmi szériánk. Nem bánnánk, ha megint ez lenne a helyzet, már csak azért sem, mert még van némi esélyünk a rájátszás elérésére. A középszakaszban eddig nem sikerült győzelemmel jelentkezni, de szoros bajnokikban nem volt hiány.

A Gyergyó ellen mindig különleges meccseket játszott csapatunk ebben a szezonban. Először 6-4-re kaptunk ki idegenben, majd jött egy hazai vereség (0-5), hogy aztán idegenben megint szorosan alakuljon a találkozó (2-3). A bajnokság alapszakaszának utolsó fordulójában aztán a győzelem is összejött a fiúknak, 4-3-ra nyertünk egy parádés 3-0-s utolsó harmaddal.

Varga Tamás szerint ez a győzelem arra készteti majd az erdélyieket, hogy még jobban készüljenek a Vasasból, és persze a mi csapatunknak is jobban oda kell tennie magát, éppen emiatt.

A mérkőzés 17 óra 30 perckor kezdődik Gyergyószentmiklóson.