Jenkei András, 2018.10.18. | Röplabda

Ellentmondást nem tűrő játékkal, három szettben nyert a Vasas Óbuda az Extraliga harmadik fordulójában.

Fatum-Nyíregyháza – Vasas Óbuda 0:3 (–19, –27, –19)
Nyíregyháza, 1000 néző.

Vezette: Árpás, Mezei.

Nyíregyháza: Ancsin, O. Medics 14, Kalicsanyin 4, Varga 5, Brisebois 4, White 7. Csere: Tóth F. (liberó), G. Francesco, Matics 7, Szabó L., Lászlop 1.
Vezetőedző: Hollósy László.

Vasas: Dioti 15, Da Silva 9, Villám 12, Kostelanská 10, Ambrosio 6, Ana Tiemi 1. Csere: Božičević, Juhár (liberók), Mihály, Abdulazimova 1, Török K.
Vezetőedző: Jakub Głuszak.

Az eredmény alakulása:
1. játszma: 1:3, 8:9, 10:15, 15:19, 18:19, 19:24.
2. játszma: 3:2, 7:3, 10:11, 11:17, 17:18, 19:23, 24:23.
3. játszma: 3:2, 5:11, 10:15, 14:20, 24:17

Az idén rajtoló Extraliga, az ott szereplő négy igazán komoly járékerőt képviselő csapat (amelyek közé a Vasas is tartozik), mind azt jelenti, hogy szinte fordulóról fordulóra rangadó vár együttesünkre. Így volt ez péntek este is, amikor egy újabb Békéscsabát legyőző együttes (a múlt héten, 3:0), a Nyíregyháza otthonába látogattunk.

Az első labdaváltásoktól kezdve sugározta együttesünk a magabiztosságot és önbizalmat, végig vezettünk az első szettben, amikor pedig a  hajrában közel került az ellenfél, mindig volt olyan játékosunk, aki felvállalta a felelősséget, így komolyabb izgalmak nélküli szereztük meg a vezetést.
A folytatás hektikusabb képet mutatott, hibáink után fordítottunk és elhúztunk, ám a játékrész hajrájában magunkra engedtük az ellenfelet, több szettlabdához segítettük őket, ám innen is volt visszaút, képesek voltunk a magunk javára dönteni...
A harmadik menetben, egy szemmel láthatólag önbizalmát veszített társaság állt a háló túloldalán, a rossz érzéseiket pedig gyors és pontos játékkal fokoztuk, a mérkőzést pedig lezártuk.

A találkozó után vezetőedzőnk Jakub Głuszak elsősorban az alapos, precíz felkészülést jelölte a győzelem kulcsának, ez pedig a pályán is megmutatkozott, hiszen a hazaiak nem tudtak olyat húzni amivel meglepték volna a Vasas Óbudát. Kellettek persze a jó egyéni teljesítmények is, feladónk, ütőink magbiztosan játszottak, aminek nyomán többször kerültek szembe megoldhatatlan helyzettel a nyírségiek. Az meg ezen az estén csak hab volt a tortán, hogy a világbajnokságról megérkező azeri Ayshan Abdulazimova néhány látványos megmozdulással szintén bemutatkozhatott a Vasas Óbudában.