Dobos Sándor, 2018.10.03. | Vízilabda

Az esélyesebb újbudai csapat a végére szélesre nyitott az ollót az OB I első fordulójában lejátszott mérkőzésen, a Komjádiban.

EON OB I, B csoport, 1. forduló:

VasasPlaket–A-Híd OSC Újbuda 6-17 (1-3, 1-3, 3-4, 1-7)
Komjádi-uszoda, vezette:
Molnár, Székely

Vasas: Jónás – Bencz, Miklós, Hegedüs G. 1, Halek 1, Takács, Simon H. 1. Csere: Dévai (kapus), Mátyók 1, Sélley-Rauscher, Hajdu A., Szabó B. 1, Hőna 1, Major M. Vezetőedző: Földi László

OSC: Mitrovics – Brguljan, Erdélyi 4, Kovács G. 2, Randjelovics, Bundschuch, Hárai 4. Csere: Manhercz K. 1, Salamon 1, Tóth M. 3, Seman 2, Burián. Vezetőedző: Vad Lajos

Gól/emberelőny: 2/8, illetve 8/14
Ötméteresek: 1/1, illetve -
Kipontozódott: Takács B. (27.), illetve Bundschuch (21.)
Kiállítva cserével: Randjelovics (8.)

Az egykori Vasas-játékosokkal megtűzdelt OSC várt csapatunkra a bajnokság első fordulójában. Drasko Brguljan, Manhercz Krisztián, Burián Gergő, de Tóth Márton és Hárai Balázs is eltöltött több-kevesebb időt piros-kék színekben, mint ahogyan Kósz Zoltán, a vendégek kapusedzője is. Az OSC egyszersmind a bajnokság egyik fő esélyese, hiszen Lévai Márton, Braniszlav Mitrovics, Kovács Gergő, valamint a már említett Hárai Balázs és Manhercz Krisztián is az újbudaiakhoz igazolt a nyáron, Vad Lajos vezetőedzővel együtt – nagycsapatot építettek a XI. kerületben.

Ennek ellenére Halek Márton, a Vasashoz a nyáron érkező játékos amondó volt a meccs előtt, hogy a találkozó nincs lefutva, a Vasas odahaza sok mindenre képes lehet.

Nos, a mieink keretében Vogel Simon ezúttal nem mutathatta meg, mire képes a vízben, ugyanis könyöksérülése miatt nem lehetett ott a csapatban, Hajdu Attila tehát rögtön szerepet kapott az elsőkeretben. A klubváltás tekintetében persze ellenkező irányban is tudunk példát hozni, Hegedüs Gábor épp az OSC-ből igazolt a Vasashoz – és lett egyébként csapatunk kapitánya.

Drasko Brguljan még a kapufát találta el a meccs elején, Hárai Balázs viszont már a vezetést szerezte meg az OSC-nek a 3. percben, a második fórt kihasználta a vendégcsapat, 0-1 – így indult a szezon első meccse. A 4. percben egy kettős emberelőny adott esélyt, és Mátyók Norbert ki is használta a helyzetet, egyenlítettünk, 1-1! A negyed végül így is OSC-vezetéssel zárult, Seman gólja után kicsit talán bátortalanul támadtunk, és bár Randjelovicsot egy legyintés miatt cserével végleg kiállítottak, Hárai meglepte Jónást, 1-3.

Amennyire a szünethez közel esett a Hárai gól, olyan közel jött a Hegedüs-válasz, gyorsan megúszott és szépített, 2-3. Ezután viszont Tóth Márton pillanatai következtek, kétszer is villant, így kicsit elhúzott az OSC. „Gyorsabban, gyorsabban” – kérte Földi László vezetőedző a mienktől, ez korlátozottan jött össze.

Legközelebb 7-2 után lőttünk gólt, akkor Simon Henrik talált be, de Hárai Balázst ezen az estén nagyon nehezen lehetett tartani. Viszont a harmadik negyedben egész jól játszottunk, ekkor már Dévai Kristóf védte a kapunkat – végül így is 10-5-ös előnyről jöhetett az utolsó nyolc perc.

Ott aztán 7 gólt kapott a Vasas, ami végül 11 gólos vereséget jelentett. Folytatás október 20-án, a Szolnok ellen.