Jenkei András, 2018.09.24. | Atlétika

Országúti 10 kilométeres, valamint korosztályos összetett bajnokságokon szereztek érmes helyezéseket a Vasas atlétái.

Szombathely már hosszú évek óta hagyományos helyszíne a 10 km-s bajnokságnak, idén sem volt ez másként, a legjobb magyar országúti futók a félmaraton és a maraton OB-k között találkoztak a vasi megyeszékhelyen.
A mezőnyben ott volt a Vasas  távfutója Jenkei Péter is, legnagyobb riválisának a két héttel ezelőtti félmaratoni bajnok Csere Gáspár, valamint a szintén két héttel korábban rendezett ausztráliai U23-as triatlon világbajnokságon bronzérmet szerző Bicsák Bence számított.
A papírforma aztán nem is borult, hiszen a célban az említett három  versenyző osztozott az érmeken. Bicsák Bence erős tempót diktálva már  a féltáv előtt  elszakadt ellenfeleitől, Jenkei Péter pedig kemény futással felülmúlta a félmaratonon őt legyőző Csere Gáspárt.
A többiek is kitettek magukért, Molnár Ákos a 6. helyen futott be, Balázs Leventével kiegészülve pedig a vasasos trió megszerezte a második helyet a csapatbajnokságon!

Az ezüstérmes csapat: Jenkei Péter, Molnár Ákos, Balázs Levente

A női mezőnyben Móczó Zsanett a dícséretes 6. helyen ért célba.

A székesfehérvári pályán az ifjúsági korú Sajgó Dávid nyolcpróbában (100 m, távolugrás, súlylökés, 400 m, 110 m gát, magasugrás, gerelyhajítás, 1500 m) dobogós helyen zárt,  az utóbbi időkben nagyon szépen fejlődve, első egyéni bajnoki érmét szerezte meg, és edzéspartnere Bundschu Patrik is büszke lehet az ötödik helyezésre.