A Magyar Vízilabda Szövetségben elkészítették az E.ON OB I 2018/19-es bajnokságának csoportbeosztását.
Az előző két szezonhoz hasonlóan ismét két csoportban küzdenek egymással a csapatok, a nyolcas csoportok első négy helyezettje a felsőházi, a második négy az alsóházi középszakaszban folytatja.
A mieink a bajnoki ezüstérmes Szolnokkal, a bajnoki negyedik, alaposan megerősödő OSC-vel, az igen erős Miskolccal, az évek óta nagy rivális Debrecennel és Kaposvárral, a debreceni felkészülési tornán még jobbnak bizonyuló Tatabányával és a Benedek Tibor irányította UVSE-vel kerültek egy csoportba.
A bajnokság október 3-án kezdődik, a VasasPlaket az OSC csapatát fogadja a nyitófordulóban, a Komjádi-uszodában.
A csoport:
FTC-Telekom
ZF-Eger
BVSC-Zugló
RacioNet-Honvéd
PVSK-Mecsek Füszért
Metalcom-Szentes
AVUS Szombathely
KSI
B csoport:
Szolnoki Dózsa
A-Híd-OSC Újbuda
PannErgy-Miskolci VLC
Debreceni VSE
Kaposvári VK
VasasPlaket
Tatabányai VSE
UVSE
A bajnokság menetrendje:
1. forduló, október 3.
Kaposvár-Miskolc
VasasPlaket-OSC
UVSE-Szolnok
Tatabánya-Debrecen
2. forduló, október 20.
Miskolc-Tatabánya
OSC-Kaposvár
Szolnok-VasasPlaket
Debrecen-UVSE
3. forduló, október 31.
Miskolc-UVSE
OSC-Tatabánya
Szolnok-Kaposvár
Debrecen-VasasPlaket
4. forduló, november 7.
VasasPlaket-Miskolc
UVSE-OSC
Tatabánya-Szolnok
Kaposvár-Debrecen
5. forduló, november 14.
Debrecen-Miskolc
Szolnok-OSC
Kaposvár-VasasPlaket
Tatabánya-UVSE
6. forduló, november 17.
Miskolc-Szolnok
OSC-Debrecen
VasasPlaket-Tatabánya
UVSE-Kaposvár
7. forduló, november 24.
OSC-Miskolc
Szolnok-Debrecen
UVSE-VasasPlaket
Tatabánya-Kaposvár
8. forduló, december 1.
Miskolc-Kaposvár
OSC-VasasPlaket
Szolnok-UVSE
Debrecen-Tatabánya
9. forduló, 2019. január 12.
Tatabánya-Miskolc
Kaposvár-OSC
VasasPlaket-Szolnok
UVSE-Debrecen
10. forduló, 2019. január 26.
UVSE-Miskolc
Tatabánya-OSC
Kaposvár-Szolnok
VasasPlaket-Debrecen
11. forduló, 2019. február 2.
Miskolc-VasasPlaket
OSC-UVSE
Szolnok-Tatabánya
Debrecen-Kaposvár
12. forduló, 2019. február 16.
Miskolc-Debrecen
OSC-Szolnok
VasasPlaket-Kaposvár
Tatabánya-UVSE
13. forduló - 2019. február 20.
Szolnok-Miskolc
Debrecen-OSC
Tatabánya-VasasPlaket
Kaposvár-UVSE
14. forduló, 2019. február 23.
Miskolc-OSC
Debrecen-Szolnok
VasasPlaket-UVSE
Kaposvár-Tatabánya