Nem bizonyult elégnek a félidei kétgólos vezetésünk a Csákvár ellen.

Vezette: Lovas László (Csatári Tibor, Kis Zoltán)

Vasas: Bese – Szivacski, Szilágyi, Vaskó, Rokszin - Hinora, Egerszegi - Murka (Bévárdi, 65.), Szatmári, Balajti (Ádám M., 65.) - Hrepka.

Csákvár: Tóth B. – Csilus Á., Csonka, Kiprich D., Baranyai – Farkas A., Mészáros D. (Simon, 74.) – Tamás, Molnár Cs.  (Dulló, 71.), Daróczi (Nándori, 74.) – Bobál G.
Vezetőedző: Szijjártó István

Gólszerzők: Hrepka, 21., Hinora 40., Ádám 70., ill. Bobál 47., 64., Molnár 50.
Sárga lap: Szivacski (50.)) ill.: Tamás (58.), Farkas A. (87.)

A szezon eddigi talán legizgalmasabb NB II-es meccse kerekedett a vasárnap esti Vasas-Csákvárból, pedig az első félidő után úgy tűnt, nem sok izgulnivalónk lesz.

Ott voltak a lelátón a Vasas felnőtt hokicsapatának tagjai is, akiket Vaskó Tamás emlékeztes körülmények között invitált meg a mérkőzésre.

Jégkorongozóink is elégedetten szemlélődhettek a meccs első felében, hiszen csapatunk dominált. Hinora ismét bizonyította, hogy szereti az újpesti pályát, és remek góllal szerzett nekünk vezetést, majd Hrepka is megkezdte "újkorszakos" vasasos gólgyártását, miután fejesét már csak beljebb tudta segíteni a csákvári hálóőr.

A két gólt leszámítva is nekünk akadt több sanszunk a negyvenöt perc során, ami a második félidő elejére túlságosan is megnyugtatta csapatunkat.

Bármi is történt a fejekben, arra nehezen található magyarázat, hogy kaptunk szűk húsz percet alatt három gólt a derék csákváriaktól a fordulás után.

Ne szépítsük, hosszú percekre teljes káosz alakult ki a hátsó alakzatunkban, ezt pedig Bobál Gergely vezetésével remekül kihasználták az egyre bátrabb vendégek, így bár alig hittünk a szemünknek, megfordították a meccset.

Innentől kezdve az volt az érzésünk, szinte bármikor kaphatunk további gólt vagy gólokat, viszot annyi pozitív változás állt be a játék képében, hogy mi is felébredtünk, és már veszélyes Vasas-támadásokból sem volt hiány. Erre írtuk az elején, hogy a semleges nézők megnyalhatták mind a tíz ujjukat...

A nagy adok-kapokból végül még egy Vasas-gól sült ki, az öt perce a pályán lévő Ádám Martin érkezett pontosan egy beadásra fejjel a 70. percben.

A végeredmény 3-3 lett, amivel pontokat ugyan vesztettünk, de a veretlenségünket megtartottuk, bár ez - az első félidei 2-0 után - sovány vigasz lehet csak a Vasas-függők számára.

1. Vasas 4 3 1 - 9-6 10
  2. Gyirmót FC Győr 4 3 - 1 11-2   9
  3. ZTE 4 2 2 - 7-4   8
  4. ETO FC Győr 4 2 1 1 7-3   7
  5. Budaörs 4 2 1 1 8-5   7
  5. Békéscsaba Előre 4 2 1 1 8-5   7
  7. Soroksár SC 4 2 1 1 7-4   7
  8. Dorogi FC 4 2 1 1 6-5   7