Jenkei András, 2018.08.12. | Labdarúgás

A jó játékkal még adós csapatunk, de az eredménylistánk továbbra is hibátlan, három meccs után kilenc ponttal vezetjük az NB II-es tabellát.

BFC Siófok – Vasas 1-2 (1-2)
Siófok Városi Stadion, 1500 néző.

Vezette: Molnár A. (Horváth Z., Bede T.)

Siófok: Molnár P. – Bolla, Gál, Lorentz, Nemes – Réti, Petneházy – Nagy D. (Opavszky, 84.), Horváth A., Medgyes – Elek B. (Szilágyi P., 72.).
Vezetőedző: Varga Attila

Vasas: Bese – Szivacski, Vaskó, Szokol (Szilágyi, 46.), Rokszin – Hinora, Szatmári – Murka, Birtalan (Bévárdi, 15., Ádám M. 68.), Balajti – Hrepka.
Vezetőedző: Kis Károly

Gólszerzők: Bolla 43., ill. Birtalan 3., Balajti 46. - 11-esből
Sárga lap: Molnár P. 45., Hinora 59., Murka 73., Hrepka 82., Szivacski 92., Ádám M. 93.
Kiállítva: Horváth A., 67.

Lassan telt meg a siófoki lelátó vasárnap este, de a későn jövőknek már vadászniuk kellett az ülőhelyeket. Sok gyereket láttunk a nézőtéren, így a családok számára is ideális balatonparti programnak tűnt a Vasas vendégjátéka. Ahogy várni lehetett, szurkolóink is kitettek magukért, a vendéglelátó is szépen megtelt.

Aki későn érkezett, könnyen le is maradhatott a vezetőgólunkról, amelyet a 2. percben egy szöglet után Birtalan jegyzett szemfülesen. Támadónk ezután is főszerepben maradt, igaz ezt szívesen kihagytuk volna, hiszen még a mérkőzés elején le kellett cserélni, egy súlyosnak tűnő vállsérülés miatt.

A Siófok az első harminc perc végén veszélyeztett először, majd a 42. percben váratlanul egyenlítettek is, egy oldalról beívelt szabadrúgás után Bolla lőtt a kapunkba.

Mégsem döntetlennel zárult a félidő, hiszen a Szokollal szemben elkövetett szabálytalanság után Balajti Ádám laza mozdulattal 11-esből szerezte meg első vasasos gólját. (2-1)

A második félidő elején nem igazán erőltettük a támadásokat, és ez azután sem változott, hogy a 67. percben emberelőnybe kerültünk.

Olyannyira, hogy a véghajrában a Siófok tíz emberrel is tudott helyzeteket kidolgozni, de Bese a helyén volt. Talán a 83. percben védte a legnagyobbat, egy tizenhatoson belülről érkező hazai lövésnél.

A lefújás előtt Ádám Martin hibázott el egy ziccert, de a győzelem ezzel együtt is meglett, így három meccs után csak a mieink százszázalékosak az NB II-ben.

Persze azt a meccs után Kis Károly és a játékosok is elismerték, hogy a játékunkon még bőven van mit javítani, de egy komoly közhellyel élve, a feljutást a szerzett pontok fogják eldönteni.

A VasasTV is ott volt a helyszínen, később összefoglalóval és videónyilatkozatokkal is jelentkezünk a Balaton fővárosából.

Nézd HD minőségben, válts 360p-ről 720p-re!