Dobos Sándor, 2018.07.02. | Úszás

Galamb Szimonetta remekelt a pillangószámokban, mellette György Réka örülhetett még aranyéremnek a négynapos Budapest Bajnokságon, a Duna Arénában. A felnőtt Európa-bajnokságon Sós Dánielnek szurkolhatunk majd.

Az Európa-bajnoki kvalifikáció szempontjából nagyon fontos volt a Vasas számára a hétvégi Budapest Bajnokság, hiszen még bíztunk abban, hogy lesz a glasgow-i Eb-re utazó keretben vasasos úszó is – függetlenül attól, hogy az Eb-szintek megúszására korábban is volt már lehetőség.

Egressy János a Vasas SC úszószakosztályának vezetőedzője korábban azt mondta, Sós Dánielnek, György Rékának, Kutasi Máténak és Galamb Szimonettának van az Eb-kvalifikációra több vagy éppen kevesebb esélye. A szakembert már Helsinkiben, az ifjúsági Európa-bajnokság helyszínén értük utol, onnan összegezte az elmúlt napokat.

„Az Európa-bajnoki keretbe végül Sós Dániel került be, akinek a Budapest Bajnokság előtt megvolt a szintje, 200 és 400 vegyesen indul Glasgow-ban. Két másik versenyző is lemondta az Eb-indulást, így nyílik lehetőség az indulásra. Sajnos, Kutasi Máté a mostani hétvége előtt lebetegedett, neki nem volt esélye a szint megúszására. György Réka volt az, aki bekerülhetett volna a keretbe, meg is volt a szintje, ugyanakkor a jelenlegi felkészültségi állapotát tekintve Polgár Veres Árpáddal, a Vasas SC sportszakmai elnökhelyettesével közösen úgy döntöttük, nem javasoljuk az indulását. Galamb Szimonetta szépen úszott a Budapest Bajnokságon, de 100 pillangón, legerősebb számában azért messze volt attól, hogy az A-szintet teljesítse” – foglalta össze Egressy János.

Ami az ifjúsági Európa-bajnokságot illeti: két versenyző képviseli a Vasast a magyar küldöttségben, Szabó-Feltóthy Eszter 50, 100 és 200 méter háton, míg Horváth Lili 200 és 400 vegyesen, valamint 200 mellen indul majd.

Labán Eszter indulásában is joggal bízott a Vasas SC, ugyanakkor végül nem került be a Magyar Úszó Szövetség döntése alapján az utazók közé. A szövetség végül a római Sette Colli viadalon történő indulását támogatta. Ezen a versenyen 200 pillangón remek délelőtti úszással jutott a döntőbe, ahol végül nyolcadik lett (Kapás Boglárka nyerte a futamot Szilágyi Liliána előtt egyébként).