Jenkei András, 2018.04.16. | Kosárlabda

A bajnokság alsóházi rájátszásában először a BEAC ellen vendégként lépett pályára a Vasas Akadémia.

BEAC Újbuda – Vasas Akadémia 76-69 (21-18, 18-15, 17-14, 20-22)
Gabányi-sportcsarnok, 200 néző.

Vezette: Fodor A., Mészáros B., Lengyel

BEAC: Pusztai P. 10, Szabó II D. 14/12, Süle 20/9, Vajda 11, Barnai 16. Csere: Kovács V. 2, Suppán 2, György 1, Király L.
Edző: Balogh Judit

Vasas: Kalu 23/3, Böröndy V. 15/3, Tóth O. 8, Mérész 10, Karakascsevics 11. Csere: Varga A. 2, Ambrus, Kaposi-Demeter H.
Edző: Földi Attila

Az eredmény alakulása: 4. perc: 10-2. 8. p.: 18-10. 13. p.: 28-22. 17. p.: 30-27. 23. p.: 47-41. 27. p.: 49-46. 34. p.: 64-57. 38. p.: 68-66
Kipontozódott: Tóth O. (37. p.), Mérész (37. p.), Karakasevics (40. p.)

Az idei szezonban mindkétszer legyőztük az újbudaiakat, és a tabellán is jóval több győzelem szerepelt a mieink neve mellett, mint ellenfelünkénél. Az esélyek így egyértelműen mellettünk szóltak, ám egy (alsóházi) rájátszás mérkőzés sohasem életbiztosítás, és ennek most mi voltunk a kárvallotai.
A BEAC számára egyértelműen az életben maradás volt a tét, és ennek megfelelően kezdték a játékot. Gyors, rámenős kosárlabdájukkal nem tudtunk mit kezdeni, és viszonylag hamar jelentős hátrányba kerültünk, amit az első negyed végére tudtunk csak csökkenteni. A félidőig aztán maradt az említett képlet, ebben az időszakban elsősorban Tóth Orsolya kosarai tartották partiban a Vasast.
A második játékrész elején tíz pont fölé nőtt a különbség, persze játékosaink nem adták fel. A hajrában két kulcsjátékosunk is kipontozódott, ám még így is két pontra fel tudtunk jönni. Az utolsó percek izgalmait azonban a hazaiak viselték jobban, és megszerezték a győzelmet.
Három mérkőzésün van még hátra a bajnokságból, az eddigi eredmények következtében riválisainknak van több oka az izgalomra...