Ezzel együtt a felsőházban folytatja a Vasas Akadémia csapata az NB I/B idei szezonját.

NB I/B Piros-csoport, 26. forduló:

Nyíregyháza Blue Sharks–Vasas Akadémia 85-72 (27-20, 14-21, 24-11, 20-20)

Nyíregyháza: Nagy 29/12, Stojanovic 22/12, Czura 10/6, Bús 12, Mokánszki 4. Csere: Fazekas 2, Czinger 2, Oláh 4, Sitku.

Vasas: Moravcsik 20/6, Boros 7, Völgyi 12, Katona 13/6, Andrássy 5. Csere: Kovács B. 4, Csík Richárd 3, Kiss B. 3, Sólyom 2, Steier 2, Kelenföldi 1. Edző: Lekli József. Vezetőedző: Faragó Péter

Az utolsó bajnoki fordulót rendezték az alapszakaszban szombaton, minden mérkőzés egy időpontban, 18 órakor kezdődött. A Vasas Akadémia esetében a nagy kérdés már korábban eldőlt, hiszen a győri győzelemmel matematikailag is biztossá vált a rájátszás.

Ezzel együtt minden mérkőzést meg szeretne nyerni a csapat, legutóbb a Honvéd otthonában ez sikerült is. A Nyíregyháza viszont erős csapat, idegenben nagyon nehéz dolga volt a mieinknek, és végül nem is sikerült megnyerni a találkozót, amely jobbára a harmadik negyedben ment el, azt 13 ponttal nyerték a hazaiak, és éppen ennyi volt a végén is a két csapat közt. A félidőben még 41-41 állt a táblán, az utolsó negyed pedig 20-20-ra végződött.

A kiegyenlített meccs után a Vasas csapata kapta a hírt, miszerint a PVSK nyerni tudott a Tehetséges Fiatalok csapatának otthonában, így végül megelőzte a mieinket a tabellán.