Dobos Sándor, 2018.04.14. | Vízilabda

Hozta a kötelező győzelmet a VasasPlaket a szegedi bajnokin, még egy kör van a középszakaszból.

E.ON OB 1, alsóházi középszakasz, 7. forduló:

Contitech-Szeged–VasasPlaket 5-10 (2-3, 1-2, 2-3, 0-2)
Szeged, vezette:
Petik, Csizmadia

Szeged: Molnár D. – Baróthy, Berki 1, Korbán 2, Szilvasán, Fodor R., Farkas 1. Csere: Mekkel 1, Börcsök, Lakatos, Mickic, Sikter, Zsigri. Vezetőedző: Varga Péter

Vasas: Tihanyi – Bencz, Bóbis 1, Sélley-Rauscher, Simon H. 1, Hőna 1, Takács B. 1. Csere: Marnitz G. 3, Steinmetz Á. 3, Trombitás, Babay, Hajdu A., Makszim. Vezetőedző: Földi László

Gól/emberelőny: 1/8, illetve 1/6
Ötméteresek: 1/1, illetve 1/1

Tihanyi Bernát védte végig a mérkőzést az újszegedi uszodában, a hazaiaknál a 15 éves Lakatos Soma szereplése volt említésre méltó, már ami a keretek összetételét illeti.

Jobban kezdett a Szeged, 1-0-ra, 2-1-re is vezetett, majd már a második negyedben Korbán révén 3-3-ra egyenlíteni tudott. Később ez már nem sikerült, Bóbis Máté a 14. percben növelte először kétgólosra a Vasas-előnyt. Innentől fokozatosan húzott el csapatunk, amely meg is nyerte a kötelezően behúzandó találkozót.

Érdekesség, hogy Marnitz Gergő és Steinmetz Ádám is 3-3 gólig jutott, olimpiai bajnokunk volt az egyetlen, aki a negyedik negyedben gólt szerzett.

Folytatás egy hét múlva Szentesen, azzal a bajnokival zárul a középszakasz.

Földi László vezetőedző a mérkőzést követően így nyilatkozott:

„Nehéz volt nagyon, sok sebből vérzünk, sérülések, betegségek következtében. Sajnos, most a meccs közben is emelkedett a sérültek száma, reméljük, a következő egy hét elég lesz arra, hogy regenerálódjunk. Próbáltunk kevés gólt kapni, ez többé-kevésbé sikerült, a hibák elsősorban az egy az egyben védekezésben voltak és a helyzetkihasználásban. Örülünk a győzelemnek, megyünk tovább, készülünk a Szentes elleni meccsre.”