Dobos Sándor, 2018.04.07. | Kézilabda

A Vasas SC csapata 25-24-re alulmaradt a bentmaradásért vívott harcban kulcsmérkőzésnek számító bajnokin.

K&H Liga, 19. forduló:

Hufbau-Akker Kecskeméti NKSE–Vasas SC 25-24 (12-13)
Kecskemét, 800 néző, vezette
: Bócz, Wiedemann

Kecskemét: Pusztai – Tóth L., Varga N. 5, Kucerová 3, Gulyás 1, Siska 4, Szabó E. 7 (4). Csere: Risovics (kapus), Albert Helga, Horváth D., Aron, Gulya, Deáki 2, Fauszt 3. Edző: Marosán György

Vasas: Győri – Arany 2, Kocsis, Németh Nedda 1, Németh M. 6, Kuczora 5 (2), Fekete B. 5. Csere: Antóni (kapus), Becséri 2, Pados 2, Hárs 1, Katona L., Mester. Edző: Varga Márta

Az eredmény alakulása. 5. perc: 2–1. 10. p.: 6–4. 15. p.: 7–5. 19. p.: 9–6. 21. p.: 9–11. 27. p.: 11–11. 33. p.: 12–15. 37. p.: 14–16. 41. p.: 18–17. 45. p.: 20–19. 49. p.: 21–20. 54. p.: 22–23. 58. p.: 23–24.

Kiállítások: 6, ill. 8 perc
Hétméteresek: 6/4, ill. 2/2

Az év eddigi legfontosabb mérkőzése előtt állt a Vasas SC csapata, amely 3 pontjával a tabella utolsó helyén cövekelt a 19. forduló előtt. Az egy mérkőzéssel kevesebbet játszó Békéscsaba 4 ponttal a 13., a Kecskemét 5 ponttal a már bentmaradást érő 12. helyen állt szombat előtt.

A mieink eddig egyszer győztek a bajnokságban, január 7-én, a Békéscsaba ellen 28-24-re az Elektromos-csarnokban, az első pontot pedig még október 29-én, éppen a Kecskemét ellen szerezték. Akkor fej fej mellett haladtak a csapatok végig, a Vasas csak időn túli hetessel bukta el a másik pontot, a vége 25-25 lett. Világos volt, hogy ez az egy pont most nem lesz elég, már ha bent akarunk maradni az NB I-ben.

Csapatunk irányítását a Ferencváros elleni vereség után Varga Márta vette át Kovács Pétertől, első bajnokiján 21-16-ra kaptunk ki Kisvárdán, védekezésünk tehát nagyot javult a korábbiakhoz képest. Mindenki tisztában volt vele, hogy egy esetleges kecskeméti győzelemnek a jó védekezés lehet az alapja.

Ehhez képest egy kicsivel jobban kezdett a Kecskemét, 2-0-ra elhúzott, Fekete Bozsana törte meg a csendet a 3. percben, de ezután is valamivel pontosabb volt a hazai csapat. Meg kell jegyezni, népes Vasas-tábor kísérte el a mieinket, egy félszektornyi helyen szurkoltak a drukkerek.

Kuczora Csenge szokásos 7 métereseivel közeledtünk, a hazaiaknál Siska Pálma volt elemében, a félidő felénél 8-6-ra vezetett a Kecskemét. Feljavult viszont ezután a védekezésünk, kreatívabbá a támadásaink, 9-6-os hazai vezetés után 5-0-s szériát produkáltunk, Becséri Kitti vezérletével 11-9-re már a Vasas tartott előrébb!

Deáki Dóra egyenlített két góljával, de a félidő vége jobban sikerült a mieinknek, merthogy 4 másodperccel a vége előtt Kuczora Csenge lőtt a szélről akciógólt, egy góllal vezettünk a félidőben, 13-12!

Fantasztikusan indult a második játékrész, Fekete Bozsana és Németh Mercédesz góljaival már hárommal vezettünk, és elbizonytalanodott a Kecskemét, ráadásul Antóni Viktória is jól védett. 16-14-es Vasas-vezetésnél beragadni látszott az eredmény, éppen kapusunknak köszönhetően.

A 9. perc elejére viszont két gyors ellenakció döntetlent eredményezett, 16-16, minden kezdődhetett elölről. Remek hangulata volt a meccsnek egyébként, a hazai szurkolók is kitettek magukért, nyilván nem örültek annak, hogy Kuczora Csenge visszavette a vezetést (17-16). Annak már inkább, hogy két perc alatt fordított a Kecskemét, időt is kért a 11. percben Varga Márta, 17-18.

Mester Nórát állították ki ezután 2 percre, és ki is használta a fórt a Kecskemét, 19-17-re, majd 20-18-ra vezetett. Jött aztán egy Pados-gól és egy Antóni-védés, támadhattunk az egyenlítésért, ami össze is jött, Németh Mercédesz, 20-20! Marosán György időt kért.

Németh aztán főszereplő volt a következő percekben is, előbb Fauszt gólja után hagyott ki ziccert, majd a következő akciónál nem hibázott, 21-21, becsülendő volt az akarat, a hajtás és az önbizalom megléte is ezen az estén.

22-22 után nagy ziccert hibázott Németh Nedda, Fekete Bozsana nem, ismét vezettünk, 22-23! Hatalmas kapkodás következett ezután, Hárs Adél gólja 24-23-as Vasas-vezetést hozott, de megjósolni sem lehetett, ki jön ki jól ebből az idegtépő végjátékból.

24-24 után Varga Márta kért időt, két és fél perc volt ekkor hátra. Az utolsó percben már tényleg nüanszokon múlt, ki hibáz vagy sem, Fauszt Éva 48 másodperccel a vége előtt megszerezte a vezetést a hazaiaknak. „Felrobbant” a csarnok, de még volt majdnem egy perc, és akadt is lehetősége csapatunknak, a legeslegvégén Hárs Adélra játszottuk a figurát, kapufára ment a lövés.

Elúszott a meccs, a döntetlen is, pedig a győzelem is benne volt a játékunkban.