Dobos Sándor, 2018.04.05. | Judo

A Vasas SC judósai is ott voltak a 26. Húsvét Kupán, Kufsteinben, ahol szépen is szerepeltek a mieink.

Tíz nemzet 608 indulója vett részt a kufsteini nemzetközi versenyen, ahol hat tatamin zajlottak négy korosztály küzdelmei (majdnem tíz órába telt, míg mindenki sorra került).

A budapesti csapat (amely a Vasas és a Toto Sport versenyzőiből állt) 177 ponttal az éremtáblázat első helyén végzett, a második helyen a Domaszéki Sportcentrum (109 pont), a harmadikon az Innsbruck (56 pont) zárt.

A Vasas részéről tizenkilenc versenyző vett részt a viadalon, közülük tízen dobogón, öten pontszerző helyen zártak. Nagyon jó hangulatban telt egyébként a verseny és a túra is, a három nap során Tirol legszebb hegyei között, gyönyörű környezetben szálltak meg a fiatalok, akik a kufsteini várat is meg tudták nézni szabadidejükben.