Dobos Sándor, 2018.03.16. | Vízilabda

Megkezdődik az alsóházi középszakasz második köre az E.ON OB I-ben.

Óránként egy-egy meccs kezdődik az alsóházban szombaton (mi kezdünk 16 órától), elindul a második kör a bajnoki középszakaszban, elvégre mindenki játszott már mindenkivel egyszer.

A VasasPlaket az első mérkőzésen a Tatabányát igen könnyedén győzte le, mert bár 12-7 lett a végeredmény a Komjádi-uszodában, a harmadik negyed végén már 10-3 volt a mieink javára, a tatabányaiak csak a végén kozmetikáztak az eredményen. Akkor kiválóan védekezett a Vasas, amely később a Szegedet és a Szentest is megverte hazai medencében, Pécsett ugyanakkor 8-7-re kikapott.

fotó: Vasas Attila

Jelen állás szerint kettő pont a lemaradásunk a Péccsel szemben összesítésben, a pécsiek is kikaptak ugyanis egyszer, Kaposvárott. A szakvezetés és a játékosok is úgy gondolják, a második kör azért nehezebb lesz az elsőnél, hiszen három idegenbeli meccs következik, valamint egy hazai rangadó a PVSK-val. Legelébb Tatabányára kell utazni szombaton. Hőna Dávidot, a VasasPlaket bekkjét először az első körről kérdeztük, majd a soros ellenfélről:

„Úgy gondolom, a kötelező meccseket hoztuk, Pécsen ott volt a lehetőség, hogy nyerjünk, de sajnos nem jött ki a lépés. Pécsen így, ahogy mi játszottunk, ki lehet kapni, tudjuk, hogy nagyon erős és szervezett csapat ők is. Sokkal keményebb, nehezebb meccsekre számítok majd idegenben, teljesen más lesz majd ezeknek a hangulata. Teljes mértékben pörgünk most, túlléptünk elég hamar a kudarcon, hogy nem kerültünk a felsőházba, azt hiszem, látszik is, hogy ugyanúgy beleállunk ezekbe a meccsekbe, mintha fent játszanánk. A tatabányai meccsünk teljesen más lesz, hazai pályájukon azért veszélyesebb ellenfélről van szó. A maximumot kell nyújtani ahhoz, hogy győztesként térhessünk haza.”

A találkozó 16 órakor kezdődik tehát, Németh András és Kovács Cs. Tamás játékvezetése mellett.