Ezen a hétvégén az ifjúsági és junior fedettpályás országos bajnokságot bonyolították le a BOK-csarnokban.
Két egymást követő korosztály versenyzett egy időben a csarnokban, ahol néhány számban a Vasas szakemberei kicsit talán jobb eredményekben reménykedtek előzetesen, ám így is akadtak olyan produkciók – három érmes és több jó helyezés –, amelyeknek joggal örülhettünk.
Annak viszont egyáltalán nem, hogy egyik favoritunk, Bánóczy Árpád hordágyon hagyta el a versenypályát, miután a 60 méteres síkfutás előfutamában combhajlító-izomsérülést szenvedett. Bízunk benne, hogy hamarosan újra egészséges lesz, és ezt kívánjuk a kiváló gátfutó Decker Szonjának is, aki szintén sérülés miatt hiányzott erről a versenyről.
... és akkor most már többségében a pozitívumokról: ezüstérmes lett Felsmann Balázs 400 méteren és a 4x200 méteres váltónk is, valamennyien Kun-Szabó Balázs taníványai. Ez utóbbi számban a fiúk századra azonos időt értek el a másik futamban induló nyíregyháziakkal, és végül az ezredmásodpercek döntöttek az összevetésben a nyírségiek javára.
Leány váltónk három futó után szintén harcban állt az aranyéremért, ám az utolsó váltásnál hibázott, és így helyezetlenül zárt.
Kellemes meglepetésre bronzérmet szerzett Fodor Júlia 60 méteres síkfutásban, Bajzáné Marton Lívia sportolója szorgalmas munkával jutott el a bajnoki dobogóig.
Fodor Júlia a kép jobbszélén
Eredmények:
junior férfi 60 m:
19. Tímár Bendegúz 7,45
junior férfi 200 m:
10. Tímár Bendegúz 23,28
junior férfi 400 m:
2. Felsmann Balázs 50,47
9. Szabó Kristóf 53,39
junior férfi 800 m:
9. Nádas János 2:02,32
16. Loósz Péter 2:09,69
junior férfi hármasugrás:
5. Ötvös Mihály 13,12
junior férfi 4x200 m:
2. Vasas SC (Szabó Kristóf, Farkas Máté, Tímár Bendegúz, Felsmann Balázs) 1:31,44
junior női 60 m:
14. Bátai Luca 8,28
junior női 200 m:
4. Füleky Dorottya 26,32
5. Mandeville Dominika 26,35
9. Bátai Luca 27,26
13. Kertész Csenge 27,86
junior női 400 m:
4. Mandeville Dominika 59,14
6. Tóth Fruzsina 60,06
junior női 800 m:
9. Svastits Judit 2:33,73
junior női magasugrás:
5. Keszei Virág 155
ifjúsági fiú 60 m:
5. Berenczei Richárd 7,33
Sajgó Dávid 6,9 (kézi)
Bundschu Patrik 7,3 (kézi)
Bánóczy Árpád 7,23
ifjúsági fiú 200 m:
34. Bacsek Gerzson 26,40
ifjúsági fiú 400 m:
9. Lendvai Máté 54,65
ifjúsági fiú 1500 m:
12. Bridge Henry 4:30,24
ifjúsági fiú 60 m gát (0,91):
6. Bundschu Patrik 8,83
14. Lendvai Máté 9,47
ifjúsági fiú távolugrás:
12. Sajgó Dávid 597
13. Bundschu Patrik 594
ifjúsági leány 60 m:
3. Fodor Júlia 7,82
28. Dukesz Zsófia 8,39
ifjúsági leány 200 m:
7. Fodor Júlia 26,24
ifjúsági leány 800 m:
12. Mester Nóra 2:32,37
13. Szlovencsák Nóra 2:32,47
15. Dulai Panna 2:49,53
ifjúsági leány 60 m gát (0,76):
10. Szendeff Csenge 9,53