Megnyerte első mérkőzését a VasasPlaket a bajnokság alsóházi középszakaszában.

VasasPlaket–Tatabányai VSE 12-7 (4-2, 1-1, 5-0, 2-4)

Vasas: Jónás – Bencz 1, Bóbis 1, Babay 2, Sélley-Rauscher 1, Simon H. 1, Takács B. Csere: Hajdu A., Makszim, Marnitz G. 4, Steinmetz Á. 1, Hőna 1, Trombitás. Vezetőedző: Földi László

Tatabánya: Jászberényi – Katonás, Francsics 2, Márkus, Hoppál, Fazekas T. 1, Szentesi Á. Csere: Kalanovics 3, Szabó B., Kuncz, Kolozsi M., Kolarik, Máthé 1. Vezetőedző: Zantleitner Tamás

Gól/emberelőny: 1/6, illetve 4/13
Ötméteresek: -, illetve 1/1
Kipontozódott: Makszim (10.)

A 9-16. hely valamelyike juthat a VasasPlaketnek a 2017/18-as szezonban, hiszen az alapszakaszt követően nem sikerült az A csoport legjobb négy csapata közé kerülni, így a felsőházi szereplést (ami az idényre kitűzött cél volt) sem sikerült kivívni.

Így hát a B csoport alsó négy együttese ellen kell két-két meccset vívni a majdani helyosztók előtt. A Tatabánya utazott először a Komjádiba, benne ismerős játékosokkal, így Katonás Gergővel vagy épp Fazekas Tiborral. De érdekes volt Kolozsi Marcell személye is, ő az OSC-től érkezett, attól az OSC-től, ahová a Vasas balkezese, Burián Gergely igazolt az alapszakasz végén.

Jól kezdtünk, Sélley-Rauscher Domonkos rögvest az első Vasas-akciónál betalált, de a negyed további részében is jól céloztunk, így 4-1-re elmentünk, Francsics Dániel gólja csak a szépítést jelentette. A második negyedben többször is a korábbi válogatott kerettag Jászberényi Gábor védett bravúrosan, így nem nőtt a különbség.

A második negyed elején Makszim Soma kipontozódott, majd 5-3-nál Fazekas Tibor szemébe kaptak bele, ápolni kellett, így állt a játék. Miután folytatódott, érdemi történést nem tudtunk feljegyezni.

A harmadik negyedben viszont igen, méghozzá Simon Henrik csavargólját centerpozícióból, ezzel lett 6-3, egy ilyen eredményt mindig szívesen fogadunk. A Vasas uralta a meccset, ez nem kérdés, Babay Árpád egy lefordulás után lőtte a hetediket. Még három hazai gól jött azután, így 5-0-ra nyertük a negyedet.

Sok kérdés 10-3 után nem nagyon maradt, de azért még le kellett játszani a maradék nyolc percet is. Lejátszottuk, a vége 12-7.