Dobos Sándor, 2017.11.17. | Vízilabda

Fontos mérkőzés vár a VasasPlaketre az OB I következő fordulójában. Nagy lépést tehet csapatunk a felsőház felé.

Legutóbb október 28-án játszott bajnoki mérkőzést a VasasPlaket, akárhogy is nézzük, három hét szünet telt el az újabb vízbe ugrásig. Merthogy a Ferencváros elleni bajnokit el kellett halasztani a zöldek európai szuperkupa-találkozója miatt (azt végül 5 méteresekkel elveszítették). Megvan egyébként az új időpont, december 6-án, 20 óra 30 perckor (!) kezdődik a találkozó a Népligetben.

Földi László a hosszabb pauzára edzőmérkőzéseket szervezett a csapatnak, a mieink a Tatabányával és a PVSK-val is edzettek együtt, ezek a foglalkozások természetesen hasznosak voltak.

„Rengeteg edzéssel telt ez a három hét, nyilván ez egy mini alapozás ilyenkor. Fizikálisan nagyon kemény tréningeink voltak, és a meccs felé közeledve már speciálisan kezdtünk el gyakorolni. Két nagyon fontos mérkőzés vár ránk, mindkettő hazai pályán. A BVSC ellen nagyon jó lenne pontot, pontokat szerezni, azzal komoly lépést tennénk a nyolc közé, hogy aztán az UVSE ellen jöhessen a revans, hiszen tudjuk, mi történt a Margitszigeten az első fordulóban” – fogalmazott Hőna Dávid, a VasasPlaket rutinos védője.

„Nagyon határozott játéka van a BVSC-nek, az egész pályás szoros védekezés ellen iszonyat nehéz és kellemetlen játszani. Jól csinálják, tavaly is eredményesek voltak és idén is jó egységet alkotnak, tényleg nagyon kemény meccs lesz ellenük” – tette hozzá, utalva a zuglóiak játékának lényegére.

Való igaz, a BVSC ebben a szezonban is stabilan szerepel, csak a Szolnoktól és a Ferencvárostól kaptak ki, az UVSE-t 20-8-ra verték a Szigeten, nyerni tudtak Debrecenben (12-8) is, valamint hazai pályán múlták felül a Kaposvárt (10-6) és a Szombathelyt (10-8).

Jelenleg két ponttal előzik meg a negyedik helyen álló Vasast. A győzelem azért lenne fontos, mert azzal tartanánk a távolságot a Debrecennel, amely jó esélyekkel ugrik vízbe a Kaposvár ellen ezen a játéknapon.

A tavalyi szezonban a középszakaszban találkozott először egymással a két csapat, előbb 14-8-ra nyert a Szőnyi úton a BVSC, majd a Tüske-uszodában 9-9-re végeztünk, ez kellett ahhoz, hogy a rájátszásban a Miskolc következzen az első körben.

A nagy csata tehát egészen biztosan adott lesz, a mérkőzés 18 órakor kezdődik, és Vasas-függő kártyával ingyenes a belépés, ezúttal is.

Közvetlenül a meccs után egyébként következik egy másik, méghozzá OB I/B-s csapatunk bajnokija, a Hódmezővásárhely ellen.