Dobos Sándor, 2017.10.21. | Vízilabda

Megnyerte a nagyon fontos negyedik bajnokiját a VasasPlaket az E.ON OB I-ben, így még veretlen.

E.ON OB I, 4. forduló:

AVUS Szombathely – VasasPlaket 10-12 (5-3, 2-3, 2-3, 1-3)
Szombathely, 200 néző.
Vezette: Vogel, Tordai

AVUS: Horváth A. – Ekler 4, Takács K., Kiss Cs. 1, Baj, Basara 2, Hajmási 1. Csere: Cvetic, Polovic, Ukumanov, Kutasi, Garancsy 2, Kurucz.
Vezetőedző: Matajsz Márk

Vasas: Jónás – Bencz 3, Bóbis, Babay 2, Burián 4, Takács B., Simon. Csere: Miklós, Sélley-Rauscher 1, Hőna, Marnitz G. 1, Steinmetz Á. 1, Makszim.
Vezetőedző: Földi László

Gól/emberelőny: 3/12, illetve 2/13
Ötméteresek: -, illetve 1/1
Kipontozódott: Takács K. (16.), Ukumanov (29.), illetve Hőna (28.)
Kiállítva cserével: Takács B. (32.)

Bencz Rolf remekelt Szombathelyen (fotó: Vasas Attila/archív)

A VasasPlaket játékosai és Földi László vezetőedző is kiemelte a Kaposvár elleni remek játék után (10-3), hogy ugyanazt kell továbbvinni a következő bajnokin is, ellenkező esetben aggódhatunk a végeredmény miatt. Mármint ugyanazt a koncentrált védekezést és az abból épített támadásokat, mindennek ez az alapja.

Nos, nagyon nem ment jól a védekezés az első negyedben, ugyanis 5 gólt lőtt az újonc Szombathely, holott Bencz Rolf, Burián Gergely és Steinmetz Ádám góljaival 1-0-ra, 2-1-re és 3-2-re még mi vezettünk. Aztán jött Ivan Basara két és Kiss Csaba egy gólja – Simon Henrik éppen kettejüket emelte ki a meccset felvezető interjújában, mint két olyan rutinos játékost, akikre kiemelten kell figyelni.

A második negyed végére is maradt az előny a szombathelyieknél, a korábban Tatabányán pólózó Garancsy András is eredményes volt, igaz, ezt a negyedet így is a VasasPlaket nyerte 3-2-re, a nagyszünetben 7-6-os hátrányban voltunk.

Burián Gergely egyenlített 7-7-nél, mint egy falat kenyér, úgy kellett ez a gól, kár, hogy Ekler Bendegúz válaszolt rá emberelőnyből, Hőna Dávid pedig második hibáját szedte előtte össze. Feljavult viszont Jónás György a kapuban, ez is kellett ahhoz, hogy ezt a negyedet is 3-2-re megnyerje csapatunk, 9-9-cel következhetett a záró negyed.

Fontos előny maradt ki a 3. percben, jó lett volna azzal átvenni a vezetést, de Miklós Levente próbálkozása kimaradt akkor. Nem sokkal később Simon Henrik újabb fórt harcolt ki, Babay Árpád azt már belőtte, 10-9!

Sőt, az egész meccsen remekül célzó Bencz Rolf is eredményes volt, 3:50-nel a vége előtt két góllal elhúztunk. Ráadásul Ivan Basara aztán elhibázott egy előnyt, lehetett szusszanni egy pillanatra.

A végén aztán izgulni kellett, Ekler a negyedik gólját lőtte, csakhogy Földi László időkérése után a végül 4 találatig jutó Burián Gergely akciógólt lőtt, ezzel pedig eldőlt, hogy a Vasas megnyeri ezt a mérkőzést.

Nagyon kellett!

Jövő héten jön a Szolnok a Komjádi-uszodába. Az más tészta lesz.

Földi László vezetőedző értékelése:
„Gyenge kezdés után erős feltámadás… Az első negyedben az 5 bekapott gólból 4 akciógól volt, ez minden szinten sok. Az első negyed megint egy kicsit elcsúszott, de aztán szép fokozatosan bedaráltuk fizikálisan is az ellenfelet. A rutinosabb játékosainkra most jobban figyeltek, de így a fiatalok odakerültek a lehetőségekhez, és szerencsére be is lőtték a helyzeteket. Fontos ez a siker, örülünk neki.”