Vasas Akadémia – ALUINVENT DVTK Miskolc 54-89 (12-16, 14-25, 16-23, 12-25)

Vezette: Balogh Gy., Goda, Csabai-Kaskötő

Vasas: Tóth O. 3, Böröndy V. 10, Demeter H. 2, Mérész 9, Karakasevics 8. Csere: Dúl 2, Dombai 14/6, Farkas F. 2, Ambrus, Szmailbegovics 4.
Edző: Földi Attila

Diósgyőr: Szabó F. 21/6, Bach 2, Burkholder 9/3, Pecková 14, Melinka 17. Csere: Engelman 11/3, Kiss A. 4, Aldazabal 2, Zele 9.
Edző: Stefan Svitek

Az eredmény alakulása. 4. perc: 3–8. 8. p.: 10–15. 13. p.: 18–22. 17. p.: 19–35. 24. p.: 36–53. 27. p.: 39–62. 33. p.: 46–69. 38. p.: 52–83

Új edzővel, fiatal játékosokkal vágott neki a Vasas Akadémia a 2017/18-as bajnokságnak. A nyitányon nehezítette a helyzetünket, hogy a játékvezetők, talán a legjobb  játékosunk, Ezinne Kalu versenyengedélyében kifogásolni valót találtak, és nem engedélyezték pályára  lépését.

A vendégek az első perctől határozottan jelezték, hogy nem akarnak izgalmakba bonyolódni ezen az estén. Ennek ellenére közel negyed óráig tartottuk a lépést velük, ám az akkor bekövetkező rövidzárlat szétnyitotta az ollót, és percek alatt tetemes hátrányba kerültünk.
A kép aztán innentől fogva már nem változott, ellenfelünk magabiztosan kézben tartotta a mérkőzést, de azt jó volt látni, hogy tehetséges fiataljaink időnként igazán szép dolgokat műveltek a pályán.
Folytatás szerda este szintén Pasaréten, a fővárosi rivális BEAC ellen!