Jenkei András, 2017.09.18. | Atlétika

Az elmúlt két hétvégén nagyon szépen szerepeltek atlétáink, a váltó bajnokságon a fiatalok jeleskedtek,  félmaratonon pedig felnőtt távfutóink adtak számot tudásukról.

A váltófutó bajnokság, a sportág egyik jelentős seregszemléje  Mátyásföldön, az Ikarus-pályán zajlott. A Vasasban folyó eredményes utánpótlásképzésről, már az idény korábbi bajnokságain, versenyein számot adtak fiataljaink. Ezek alapján elsősorban a rövidtávfutó számokban várhattuk bizakodással a mostani eseményt, és tehetséges sportolóink nem is okoztak csalódást.
A bőséges programban tizenkét számban indítottunk vasasos egységet, közülük csupán a második váltását elhibázó, és emiatt kieső 4x100-as juniorjaink nem tudták helyezéssel befejezni a versenyt. A többiek viszont remekeltek. Az előbb említetteknél egy kategóriával fiatalabb, ifjúsági korú fiú 4x100-asaink, Kun-Szabó Balázs tanítványai (Sajgó Dávid, Tímár Bendegúz, Felsmann Balázs, Berenczei Richárd) magyar bajnoki címet szereztek, társaik pedig a többi számban további érmekkel – négy ezüst és két bronz – szaporították a Vasas dicsőséglistáját.

Berenczei Richárd, Sajgó Dávid, Tímár Bendegúz, Felsmann Balázs és edzőjük Kun-Szabó Balázs

Ezek között voltak várt, "papírforma" sikerek, és nagyszerű küzdőszellemmel megszolgált érmek egyaránt, az viszont közös bennük, hogy kivívóik és edzőik teljes joggal lehetnek büszkék magukra, az érmekért és az eddig elvégzett munkáért egyaránt.

Eredmények - Magyarország Váltófutó Bajnoksága 2017:

4x400 junior fiú:
3. Vasas 3:31.68 (Székely Péter, Szabó Milán, Farkas Máté, Szabó Kristóf)
edző: Kun-Szabó Balázs

Székely Péter, Szabó Milán, Szabó Kristóf

4x1500 m junior fiú:
5. Vasas 18:33.56 (Nádas János, Bazsik Máté, Egri Áron, Loósz Péter)
edző: Apáthy Sophie, Koós Erik
4x100 ifjúsági fiú:
1. Vasas 43.34 (Sajgó Dávid, Tímár Bendegúz, Felsmann Balázs, Berenczei Richárd)
4x100 m ifjúsági leány:
3. Vasas 50.29 (Kátai Kamilla, Bátai Luca, Lutter Lotti, Füleky Dorottya)

Kátai Kamilla, Bátai Luca, Lutter Lotti, Füleky Dorottya

4x400 m ifjúsági fiú:
2. Vasas 3:30.31 (Sajgó Dávid, Tímár Bendegúz, Doma Botond, Felsmann Balázs)
edző: Kun-Szabó Balázs, Koós Erik

Felsmann Balázs, Sajgó Dávid, Tímár Bendegúz, Doma Botond

4x400 m ifjúsági leány:
4. Vasas 4:06.27 (Kátai Kamilla, Füleky Dorottya, Bátai Luca, Tóth Fruzsina)
4x800 ifjúsági leány:
4. Vasas 10:18.39 (Mester Nóra, Svastits Judit, Szlovencsák Nóra, Mona Blanka)
4x100 m serdülő fiú:
2. Vasas 45.86 (Bacsek Gerzson, Kapusi Barnabás, Lendvai Máté, Bánóczy Árpád)

Bacsek Gerzson, Kapusi Barnabás, Lendvai Máté, Bánóczy Árpád

4x300 m serdülő fiú:
2. Vasas 2:34.64 (Kollányi Szabolcs, Lendvai Máté, Kapusi Barnabás, Bánóczy Árpád)

Kollányi Szabolcs, Lendvai Máté, Kapusi Barnabás, Bánóczy Árpád

4x100 m újonc leány:
2. Vasas 52.88 (Carroll Anna, Karai Júlia, Borsányi Nóra, Carroll Júlia)

Borsányi Nóra, Carroll Júlia, Stolk Flóra, Karai Júlia, Carroll Anna

4x600 m újonc leány:
7. Vasas 7:56.91 (Borsányi Nóra, Stolk Flóra, Carroll Júlia, Karai Júlia)

A félmaratoni bajnokságot a 32. Wizz Air Budapest Félmaraton keretein belül rendezték meg. Versenyzőink ugyan az október közepén rendezendő maraton bajnokságra fókuszálnak, de értelemszerűen ez a "féltáv" is fontos erőfelmérő volt számukra. Jenkei Péter jó futással,  egyéni csúccsal, az ötödik helyen végzett, és Molnár Ákos kilencedik helye is elismerésre méltó eredmény.