Jenkei András, 2017.09.03. | Klub

Az egyetemisták nemrégiben végetért nyári világjátékán kilenc vasasos sportolóért szoríthattunk, és örülhetünk eredményes szereplésüknek.

A Taipeiben lebonyolított 29. nyári Universiadén vívóink teljesítménye kívánkozik az élre, hiszen a kardvívó Szatmári András a sportág lipcsei világbajnoksága után Tajvanon sem talált legyőzőre, míg a párbajtőröző Bányai Zsombor egyéniben és csapatban egyaránt az ezüstéremig jutott. A magyar férfi kardcsapat Szatmárival a soraiban ötödikként fejezte  be a versenyt. A három éremmel klubunk vívói jelentős részt vállaltak a magyar küldöttség eredményességéből.
A magyar női kosárlabda válogatott a 10. helyen végzett, az együttes keretének tagja volt  Farkas Fanni, a férfi válogatottunk a 18. helyen zárt, a Vasasból Garamvölgyi Ákos és Peringer Balázs szerepelt a csapatban.
Úszóinkat hárman képviselték távol-keleten, Soós Dániel mindkét vegyesúszó számban elindult, 400 méteren (4:34:12) a 23., míg 200-on (2:07:40) a 32. helyen végzett. Galamb Szimonetta 50, 100 és 200 pillangón egyaránt rajtkőre állt, a két rövidebb távon 28:05-ös és 1:00:97-os idővel 29. illetve 16. lett, 200-on viszont alig maradt le a döntőről, 2:12:13-as ideje a 9. helyet jelentette számára. A pillangón túl, 100 méteres hátúszásban is megmérette magát, a 26. helyen végzett. György Réka három számot vállalt, 200 vegyesen (2:17:25) 14., míg 200 gyorson (2:03:34) 22. helyen zárt. Legerősebb számában 400 vegyesen (4:44:78) viszont kivívta  a döntő jogát, és az értékes hetedik helynek örülhetett!
A tornász Kardos Botond legjobb magyarként volt részese a csapat 13. helyezésének, amelyet a szakemberek kiválónak értékelnek. A szerenkénti kvalifikációban Botond nyújtón 13.650 ponttal a 18., korláton pedig a 25. (13.650 pont) pozícióban zárt.

Büszkék lehetünk versenyzőinkre, hiszen azon társaikat képviselték eredményesen Tajvanon, akik a magasszintű sporttevékenységen túl, még az iskolapadban is helytállnak, és próbálják egyidőben sport és civil karrierjüket is építeni.