2007.10.27. | Kézilabda
A tabellán mögöttünk álló Kiskunhalas ellen, a jó játékot produkáló kézilabdázó lányok megszerezték első - nagyon fontos - győzelmünket a bajnokságban.

Uniqua Vasas - Kiskunhalas NKSE 34–33 (17–11)
Fáy u., 400 néző

Vezette: Horváth P., Marton B.

Vasas: Guiu – Sterbik A. 3, Nagy K. 7 (2), Gaál A. 1, Pollakova 9., Kupricsenkova 3., Balog B. 8 (7). Cs: Tóth Zs. (kapus), Kolos 1, Lőw 2.
Edző: Papp György

Kiskunhalas:
Győri – Virág 1, Zámbó 4., Rábai 6, Tóth Zsuzsa 4 (2), Csendes 1, Kurgyis 9 (3). Cs: Szikora (kapus), Hodosi 5, Kósa 2, Micskó 1, Horváth M.
Edző: Zsadányi Sándor

Az eredmény alakulása. 4. p.: 4–1. 8. p.: 8–3. 13. p.: 9–6. 20. p.: 13–7. 39. p.: 22–19. 45. p.: 27–21. 49. p.: 29–25. 59. p.: 34–31.
Kiállítások: 8, ill. 8 perc
Hétméteresek: 11/9, ill. 7/5

Papp György vezetőedző ezúttal így értékelt:

"Nagyon jó első félidőt produkáltunk. Magabiztosan szűrtük meg az ellenfél támadásait, ha pedig mégis a kapunk elé kerültek, Guiu - összhangban a védősorral -  remekül hárított.  Elöl is rendkívül hatékonyan játszottunk, átlövőink nagy biztonsággal értékesítették helyzeteiket, megszolgált volt a hat gólos előnyünk.

A második játékrészt a biztos vezetés tudatában, talán túlságosan nyugodtan kezdtük, a védekezésünk közel sem volt olyan mint a mérkőzés első szakaszában. Szerencsénkre, viszonylag hamar sikerült a hullámvölgyön túljutni, állandósítottuk  öt-hat gólos vezetésünket.
A végjáték érdekesen alakult szinte minden játékelemben egyre gyengébben teljesítettünk. Kiállítások, eladott labdák, technikai hibák okozták végül, hogy szoros, egy gólos győzelem lett "csak" a vége.

Fontos győzelem volt ez, és nagyon örülünk neki. Az utolsó pár perctől eltekintve elégedett vagyok a csapat teljesítményével, csupán a belső védekezésünkben éreztem néha bizonytalanságot. Pollakova kilenc akció góljával a mezőny legjobbja volt, de Nagy Krisztina sem sokkal maradt el tőle.

Következik egy újabb közvetlen rivális, jövő héten a Vác otthonába látogatunk, készülünk a pontszerzésre."