Jenkei András, 2017.02.15. | Kosárlabda

Csak az utolsó játékrészt veszítette el a Vasas Budapest a hétvégi bajnokin, ám ezzel a végső siker is a soproniaké lett.

Vasas Budapest – Sopron KC 83-87 (22-20, 18-18, 19-17, 24-32)
Sport 11 csarnok, Kánai út, 600 néző.

Vezette: Győrffy, Farkas G., Menyhárt

Vasas: R. Taylor 13/3, Horváth Á. 2, Katona R. 7/3, Pacher 23/6, Wright 10 Csere: Moravcsik 3/3, Garamvölgyi 4, Thompson 19/9, Boros M., Faragó
Edző: Sárosi Bulcsú

Sopron: B. Johnson 23/9, Ruják A. 4, Takács N. 6/6, Tóth G., Spica 12 Csere: Mills 16, Dufault 19/3, Dénes 4, Myles 3/3
Edző: Dragan Alekszics

Az eredmény alakulása: 4. p.: 9–8. 8. p.: 18–16. 13. p.: 27–30. 17. p.: 33–34. 23. p.: 42–46. 28. p.: 49–53. 34. p.: 63–65. 38. p.: 70–75

Kipontozódott: Moravcsik (35. p.), Spica (37. p.), Dufault (39. p.), Katona R. (40. p.)

Az első kosarakat a Vasas játékosai szerezték (Wright és Taylor), ám a folytatásban ez már felváltva történt, az első negyed végén kétpontos előnyre tettünk szert. A folytatásban sem tudott ellépni egyik csapat sem, minimális előnnyel mehettünk a szünetre.

A térfélcsere után  a vendégek kaptak lábra, és négy perc eleteltével hétpontos különbséget alakítottak ki. Jókor jött az időkérés számunkra. Apránként csökkentetttük a hátrányt, sőt a negyed hajrájában fordítottunk is, a vége előtt két büntető révén alakult  négypontossá az előnyünk. A záró negyedet kosárral kezdtük, a hatpontos előnyt azonban hamar egalizálták a vendégek. A véghajrában a soproniak biztosabb kézzel dobták a büntetőket, mégha nem is feltétlenül ez döntötte  el a meccset. A lényeg, hogy a végső dudaszót követően néggyel több pont állt a Sopron KC neve mellett az eredményjelzőtáblán, mint a Vasasnál.

Sárosi Bulcsú vezetőedző:
- A Sopron tabellán elfoglalt helye nem mutatja eléggé játékoskeretének erejét. Egyáltalán nem számítottunk könnyű meccsre, egyértelmű volt, hogy csak akkor lehet keresnivalónk, ha nagyon jól játszunk. A meccsen aztán sokáig úgy tűnt, hogy sikerül a legjobb formánkat hozni, három negyeden keresztül reális esély mutatkozott a sikerre. Sajnos a végére fejben elfáradtunk, és a palánk alatti erőfölényünket sem tudtuk érvényesíteni. Ennyi éppen elég volt ahhoz, hogy alulmaradjunk.
Most rövid szünet lesz a bajnokságban, utána következik a Jászbererény elleni nagyon fontos meccs, van miért visszavágnunk, ősszel hosszabítás után kaptunk ki tőlük. Ryan Wright érkezésével sokat erősödtünk, úgy vélem, hogy szinte valamennyi ellenfelünkkel szemben lehet keresnivalónk. Hosszú még az idény, bízom abban, hogy át tudunk lépni egy képzeletbeli vonalat, és erős csapatok ellen is tudjuk majd bizonyítani, hogy méltók vagyunk arra a bizalomra, amit eddig is maximálisan érzékelhettünk a Vasas Akadémia vezetőinek részéről.