Jenkei Dániel, 2015.08.18. | Úszás

Hosszú Katinka lett a Világkupa első két európai állomásának legeredményesebb úszónője.

A kazanyi világbajnokság, majd moszkvai éremhalmozás után Hosszú Katinka még mindig nem hazafelé vette az irányt, hiszen rajthoz állt a franciaországi Paris-Chartres-ban rendezett világkupa versenyen is, amely az orosz fővárosban elkezdett sorozat második állomása volt.

Úszónőnk elsőként kétszáz gyorson döntőzött, ahol a világbajnokság után sikerült revánsot vennie Missy Franklinen, az 1:56.06-os győztes idejével pedig a másodpercek tekintetében is felülmúlta kazanyi önmagát.

Az első napba néhány további helyezés mellett 200 vegyesen még egy aranyérem, 50 gyorson pedig egy bronzérem fért bele.

Mondani sem kell, hogy a szám – és éremhalmozás vasárnap is folytatódott, Katinka ugyanis 100 gyorson és 400 vegyesen sem talált legyőzőre. Emellé pedig még „becsúszott” 100 háton egy második, 400 gyorson pedig egy harmadik hely.

Az európai duplaállomás után klubunk klasszisa egy 50 000 dolláros „embernagyságú” csekkel térhetett haza, immár tényleg Budapestre, ahol édesapja bajai halászlével várta a repülőtéren.

A világkupa-sorozat a négy ázsiai helyszínen folytatódik.

Fotó: Europress