Jenkei András, 2015.03.23. | Kosárlabda

A bajnokság során először győztek, és kiegyenlítették a 9-10. helyért folyó párharc állását az MKB-Euroleasing kosarasai.

MKB-Euroleasing Vasas – MTK-Budapest 67-57 (19-22, 8-10, 22-12, 18-13)
Pasaréti út, 180 néző.

Vezette: Gorka, Tőzsér, Válé

Vasas: Aho 5, Cymmer 12, Bajnóczi 19/12, Bagi 4, Határ 8. Csere: Adamecz 14/3, Bach, Farkas F. 5.
Edző: Krivacsevics Dragoljub

MTK: Medgyessy 10/6, Orsó 4, Böröndy V. 5/3, Turóczi 19/3, Kajdacsi 4. Csere: Baksa 4, Vukov 4, Orbán 5, Szabó V. 2.
Edző: Sztevan Csupics

Az eredmény alakulása: 4. p.: 3–10. 8. p.: 17–16. 13. p.: 21–26. 17. p.: 25–30. 24 p.: 33–37. 28. p.: 42–37. 33. p.: 53–47. 39. p.: 65–57
Kipontozódott: Baksa (33.), Határ (38.)

Krivacsevics Dragoljub vezetőedző:
- A mérkőzés előtt, a taktikai eligazításon túl, arra hívtam fel a lányok figyelmét, hogy az edzéseken mutatott remek hozzáállásuk miatt nyugodt vagyok, és teljes mértékben bízom a sikerben.
A találkozón történtek aztán igazolták az érzéseimet, hiszen nagy odaadással, kiválóan koncentrálva játszottak. Negyedről-negyedre, ahogy javult a teljesítményünk, az önbizalmunk is egyre nagyobb lett. Döntőnek bizonyult, hogy rengeteg lepattanót szereztünk, és a dobószázalékunk is jobb volt, mint ellenfelünké.
A harmadik összecsapás biztos, hogy nem lesz egyszerű, de ha képesek leszünk megismételni ezt az okos és eredményes játékot, mentálisan erősek leszünk, akkor van esélyünk megnyerni a párharcot.

Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása: 1–1