Jenkei András, 2014.12.14. | Kosárlabda

Szekszárdon sem sikerült megszerezni az idény első győzelmét az MKB-Euroleasing Vasas kosarasainak.

Atomerőmű-KSC Szekszárd – MKB-Eurolesaing Vasas 77-49 (20-14, 15-11, 29-10, 13–14)
Szekszárd, 250 néző.

Vezette: Makovsky, Jurák, Lövész

Atomerőmű: Scsekics 5, Hajdu 8/6, Theodoreán 15/3, Simon A. 12, Kovalcsik 4.Csere: Studer Á. 12/3, Sztjepanovics 11, Boskovics 4, Tamis 6/3, Lénárt, Süle.
Vezetőedző: Magyar Gergely

Vasas: Cymmer 4, Aho 8, Bajnóczi, Bagi 4, Határ 17. Csere: Tóth T. 4, Farkas F. 8/3, Szalay V. 2, Gundel-Takács 2, Gocsmann, Müller M., Solymosi.
Vezetőedző: Krivacsevics Dargoljub

Az eredmény alakulása. 2. perc: 2–2. 6. p.: 7–2. 9. p.: 13–12. 12. p.: 24–17. 17. p.: 28–19.23. p.: 38–29. 26. p.: 51–31. 32. p.: 67–37. 36. p.: 75–41

Krivacsevics Dragoljub vezetőedző:
- Mérkőzésről mérkőzésre ismetlődik ugyanaz a dolog: jó játék az első két negyedben, majd komoly visszaesés harmadikban, amely aztán el is dönti a mérkőzés végkimenetelét.
Nem volt ez másként Szekszárdon sem, az ellenfél pár perc alatt szerzett 18 pontot, míg mi egyet sem. Ekkor teljesen szétesett a játékunk. Sajnos a megnyert utolsó negyednek már nem volt jelentősége, így az nem igazán javított az összképen. Mentségként felhozhatjuk Cymmer sérülését a meccs elején, vagy hogy az ellenfél sokszor durvaság határát súroló játéka következtében Aho Nina is kiesett a harmadik játékrészben, de a vereséget elsősorban saját magunknak köszönhetjük. Minden játékosomnak el kell gondolkoznia az eddigi teljesítményén, muszáj lesz gyorsan javítani a formán.