Jenkei András, 2014.11.16. | Kézilabda

A Vasas kézilabdázói ma délután nagyon kitettek magukért, fontos rangadót nyertek a Fáy utcában.

Vasas – Kecskeméti NKSE 32:31 (17:12)
Fáy utca, 300 néző.

Vezette: Heim, Kiss O.

Vasas: Tzintzis – Rózsa 5, Nagy I. 4, Németh N. 5, Barczi 2, Butt, Sütő 3, Csere: Lyngby 6, Kucsera-Tápai 3, Katona 1, Tóth B. 2, Oláh N. 1, Komsa K., Fekete D. (kapus).
Vezetőedző: Varga Márta

Az éllovas Kecskemét elleni bajnokit kisebb ünnepség előzte meg: egykori edzőnket, a nyolcvanadik születésnapját ünneplő Fleck Ottót, valamint a Vasas egykori játékosát és munkatársát Hidegné Tóth Erzsébetet köszöntötte Markovits László klubelnök, néhány további kézilabdás legendánk, Angyal Éva, Babos Ágnes, Bujdosó Ágota, Hajós Mária és Csík János társaságában.

Megkülönböztetett figyelemben részesültek az Angyalföldi Sportiskolából idén ősszel a Vasasba kerülő fiatalok is, Magos Eszter, Márity Laura, Keszthelyi Dóra, Nyitrai Ágnes, Kindlik Bianka és Sági Bettina.

Nem éppen a legjobb előjellel vártuk a kezdő sípszót, hiszen csapatkapitányunk és kulcsemberünk Borbás Rita, térdproblémái miatt csak a lelátón foglalt helyet. Az már az első percekben kiderült, hogy a pályán lévő játékosok igencsak érzékelik a találkozó jelentőségét. Percekig nem talált be egyik csapat sem, az idegesség miatti görcsös mozdulatok csak lassan váltak olajozottá. A mieink nyugodtak meg előbb, Rózsa Vera révén szereztük meg a vezetést, ám a folytatásban felváltva estek a gólok egészen 12:12-ig. Onnan viszont már csak mi voltunk eredményesek, zsinórban ötször is, és tekintélyes előnnyel vonulhattunk a szünetre.

A fordulás után azonban az ellenfél hármas szériájával hamar csökkent a különbség, ráadásul kétgólos vezetésünknél  – egy támadójátékossal történő ütközés után – a játékvezetők végleg kiállították kapusunkat, Tzintzis Alexandrát. Az ellenfél kispadján ekkor néhányan már-már a győzelmet kezdték ünnepelni.  Fekete Dorina azonban remekül szállt be, és a többi vasasos lány sem esett kétségbe. Taktikus játékkal, ha szűken is, de őriztük az előnyt. Ötven másodperccel a vége előtt (32:31) indítottuk az utolsó támadásunkat, és már nem is adtuk ki a kezünkből a kezdeményezés lehetőségét. Igaz a felsejlő vereséget nehezen viselő kecskeméti edzőnek is köszönhettünk vagy 25 másodpercet, a labda pedig így a dudaszó pillanatáig Kucsera-Tápai Szabina kezében maradt.

A folytatás egy hét múlva Egerben sem lesz könnyebb!

1. Gödi SE   9 8 0 1 292 - 221 16
  2. Kecskeméti NKSE   9 7 1 1 301 - 226 15
  3. Vasas   9 7 0 2 258 - 210 14
  4. Eger Eszterházy KFSC      9 7 0 2 250 - 215 14
  5. Nyíradony VVTK   8 6 0 2 239 - 217 12
  6. Kispesti NKK   9 5 1 3 228 - 205 11
  7. Orosházi NKC   9 5 1 3 237 - 215 11
  8. Hajdúnánás SK   9 3 2 4 218 - 243   8