Jenkei András, 2014.11.09. | Úszás

A Vasas úszószakosztálya kiemelkedően eredményes országos bajnokságot tudhat maga mögött.

Százhalombattán a jelen csillagai és a jövő reménységei egyaránt vízbe szálltak. A három napon keresztül zajló rövidpályás OB-n a magyar úszósport szinte valamennyi képviselője megmutatta magát.
Ott volt Hosszú Katinka és természetesen a többi vasasos úszó is. Szakosztályunké volt legnépesebb delegáció, ám nemcsak létszámban, hanem eredményességben is ott voltunk a topon, az éremtáblázat és az összesített pontverseny első két helyén a Vasas és a Kőbánya SC osztozott meg.

Persze ez elsősorban friss világkupa győztes klasszisunk érdeme, aki elképesztő módon valamennyi egyéni számban elindult, és egyetlen számtól eltekintve – 800 m gyors –, a bajnoki dobogó legtetejére állhatott. Ráadásként pedig Kovács Nikolett, Ferenczi Fanni és Márka Adrienn társaságában, a vasasos 4x50 méteres vegyesváltóval is aranyérmes lett.
A mellúszó Ferenczi egyéniben is kitett magáért 100-on és 200-on csak Katinka előzte meg, és ötvenen is felálhatott a dobogó harmadik fokára. Nagy Péter elsősorban hátúszásban jeleskedett, a 200-as távon ezüstérmes lett, majd 50-en holtversenyben aranyérmet nyert. A teljesség kedvéért Szabó Álmos tanítványa 200 vegyesen szerzett még egy bronzot is. Hasonló színű érmet gyűjtött be Nagy András, Csomor Cseke, Szána Zsombor és Szenes Mátyás, a férfi vegyesváltóban.
Összességében tehát 25 dobogós hely jutott a Vasasnak.

Nagy Péter

Megmutatták oroszlánkörmeiket a kicsik is, akik ugyan még a döntős helyezések sorsába nem szólhattak bele, ám saját évfolyamukban több korosztályos csúcsot is a múltnak adtak át. A 2003-as születésű Kós Hubert  mindhárom hátúszó számban megtette ezt. A hozzá hasonlóan tizenegy éves Kőhalmi Kornél 100 és 200 pillangón, Csicsáky Péter 400 vegyesen javított az eddigi legjobb magyar eredményen. Gallyasy Szilárd egy évvel idősebb náluk, ő 400 vegyesen, 1500 gyorson – sőt  ez utóbbi táv közben 800 gyorson is – írattatta újra a csúcslistát.