Jenkei András, 2014.09.16. | Atlétika

Jól szerepeltek a Vasas futói, és két bajnoki címet is nyertek a félmaratoni országos bajnokságon vasárnap.

Ahogy már évek óta megszokhattuk, idén is a BSI nagyszabású – több mint 9000-en álltak rajthoz – őszi tömegversenyének keretében dőlt el, a 21 097 méteres táv bajnoki érmeinek, helyezéseinek sorsa.

A női mezőnyben az előzetes rajtlista ismeretében a vasasos hölgyek esélyesnek számítottak a csapatversenyben, amit aztán Budapest utcáin végig futva igazoltak is. Ebben a számban egy év kihagyás után ismét a Vasasé lett a bajnoki arany, Varró Katalin egyéniben a negyedik helyen végzett, és Móczó Zsanett valamint Khell Róza is jól teljesített.

A férfiak között Jenkei Péter nagy hajrá után – az utolsó 200 méteren előzte meg a vele végig együtt futó riválisát – szintén negyedik lett, az U23-as korosztályba tartozók között viszont elsőként ért a városligeti célba, és övé lett a bajnoki cím. Sokáig úgy tűnt, hogy a csapatverseny aranya is a miénk lesz, ám az utolsó kilométereken az addig jól futó Molnár Ákosnak egészségügyi gondjai támadtak, így a triónk (Jenkei, Szederkényi Máté, Molnár) a dobogó második fokára szorult az eredmények összesítésekor.

Nézd HD minőségben, válts 360p-ről 720p-re!