Jenkei András, 2014.08.17. | Ökölvívás

Bacskai Balázs a harmadik helyen végzett a bolgár fővárosban megrendezett,  Európai Uniós országok bajnokságán.

Az egyre komolyabb múltra visszatekintő rendezvény idén afféle mini-Eb-ként funkcionált, hiszen ebben az esztendőben sem világbajnokságon, sem Európa-bajnokságon nem találkoztak a sportág legjobbjai.

A Vasas Európa-bajnok kitűnősége természetesen már „új” súlycsoportjában, középsúlyban (75 kg) indult. Első ellenfele egy rutinos, sokat látott skót, Aston Brown volt, akit kiélezett összecsapáson egyhangú pontozással (29-28, 29-28, 29-28) győzött le, noha az eredményhirdetés előtt a skót bunyós győztesként ünnepeltette magát.

fotó: Doba István (archív)

A negyeddöntőben a horvát Sanjing Vrgoc ellen kellett a kötelek közé lépnie Bacskainak. Magabiztosan, minden pontozónál megnyerve az összes menetet (30-27, 30-27, 30-27) jutott be az elődöntőbe, ahol az ír Michael O’Reilly megállította. Legalább is két pontozó szerint. A harmadik viszont őt látta jobbnak, érdekes módon 30-26(!) arányban, ám ennek ellenére Bacskai Balázs számára maradt a bronz.