Jenkei András, 2014.04.24. | Kosárlabda

A bajnoki tabella tizedik helyen zárt az MKB-Euroleasing az NB I 2013/14-es idényében, miután hazai pályán alulmaradt a ceglédiekkel szemben.

MKB-Euroleasing Vasas – Ceglédi EKK 52-66 (15-13, 5-27, 13-14, 19-12)
Pasaréti út, 70 néző.

Vezette: Bognár, Jurák, Minár

Vasas: Szalay V. 4, Süle 8/6, Bajnóczi 10/6, Szabó F. 11, Barnai 7. Csere: Farkas 10/6, Müller, Aho, Rakolczai, Wéber 2, Gocsman.
Edző: Krivacsevics Dragoljub

Cegléd: Orbán 7/3, Hadzovics 9, Gorjanácz 16, Jerkovics 2, Vilipics 24. Csere: Filipowicz D., Kobolák 6, Szabó II D. 2.
Edző: Áron Balázsné

Kipontozódott: Bajnóczi (38. P.)
Az eredmény alakulása: 4. p.: 6–4. 9. P.: 15–11. 13. p.: 16–21. 17. p.: 18–32. 24. p.: 27–46. 28. p.: 27–50. 33. p.: 39–56. 37. p.: 48–60
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc végeredménye: 2–0, a Cegléd javára

Krivacsevics Dragoljub, vezetőedző:
- Gyors, mozgékony  játékkal kezdtük a mérkőzést, és vezettünk is az első negyed befejeztével.  Ekkor úgy tűnt ismét meg tudjuk lepni a tapasztalt ceglédi csapatot. Azonban a második játékrészben teljesen más arcát mutatta fiatal csapatunk: lassú játék, határozatlanság a támadásban, üres pozícióból sok elhibázott dobás és nem elég kemény védekezés. Ez a komótos iram, ahol nem mi diktáltuk a tempót teljesen megfelelt a vendégeknek, akik éltek is a lehetőséggel és nagyon elhúztak.
Csupán a záró negyedben játszottunk újra úgy, ahogy kell, sokkal bátrabban, agresszívebben, gyorsabban, de az nem volt elég az eredmény megfordításához. A teljes képhez még az is hozzátartozik, hogy a mérkőzést gyakorlatilag az első számú irányítónk, Aho Nina nélkül játszottuk le.
Habár a szezon utolsó mérkőzésén a saját otthonunkban többet vártam, az összképet tekintve nem vagyok elégedetlen. A játékosok nagy része ebben az idényben tapasztalta meg először az első osztály légkörét, mindenki kapott bőven játéklehetőséget, és ez az, ami segíti a továbbfejlődésüket. Ez az egyetlen út, amellyel a fiatal magyar kosarasok  és ezzel együtt a magyar kosárlabda is előreléphet. Mi ezen az úton haladunk.