2014.03.09. | Röplabda

A Vasas Óbuda a bajnoki elődöntő második mérkőzésén is három szettben győzte le az Aluprof-TF csapatát, így már csak egyetlen siker választja el a bajnoki finálétól a mieinket.

Vasas Óbuda - Aluprof-TF-Budapest 3:0 (16, 20, 21)
Folyondár utca, 200 néző.

Vezette: Csizmarik, Adler

Vasas: Vacsi 9, Tálas 2, Miklai 17, Gubicza 5, Szabó A. 11, Stefanik 12. Csere: Tóth A., Lévai (liberók), Ludmán.
Vezetőedző: Jókay Zoltán

TF: Bleicher 2, Borsos 3, Lakatos 5, Fritz 1, Hornok 4, Lutter 17. Csere: Kötél D., Lueff (liberók), Windisch, Gyimes 2, Takács B. 3.
Vezetőedző: Gubik János

Az eredmény alakulása:
1. szett: 3:7, 8:6, 12:14, 18:14, 25:16
2. szett: 8:7, 13:12, 18:14, 22:18, 25:20
3. szett: 5:8, 12:16, 16:16, 21:19, 25:21

Az Aluprof-TF teremgondjai miatt a második mérkőzést is a Folyondár utcában rendezték, a meccset azonban nem a hazai pálya előnyét is élvező Vasas Óbuda, hanem a Gubik János irányította vendég együttes kezdte jobban. Már négy ponttal is vezetett a TF, ám a játszma közepén végre összeállt blokkunk, és megkezdtük a felzárkózást (12:14). Tálas Zsuzsanna kiváló nyitásait követően pillanatok alatt fordítottunk, így a második technikai szünetre már jóval nyugodtabban vonulhattak a lányok (18:14). A kiváló teljesítményt nyújtó Szabó Adrienn és Miklai Zsanett vezérletével őriztük előnyünket, a játszmát végül utóbbi pontja zárta (25:16, 1:0).

A második szett kiélezett küzdelmet hozott, ám Stefanik Orsolya ponterős játékának és biztos fogadásainak köszönhetően az előny a Vasas Óbudánál volt (13:12). Az ellenfél azonban nem adta könnyen a bőrét, minden egyes labdáért nagyot küzdöttek, melynek eredményeképp olykor kimondottan hosszú labdameneteket láthatott a szép számú publikum. Szélsőütőinkkel nem igazán tudott mit kezdeni a vendégcsapat, így a sok rontott nyitás ellenére a második a játszmát is megnyertük (25:20, 2:0).

A harmadik szettet ismét a TF kezdte jobban, aztán Stefanik pontjaival hamar zárkóztunk fel (9:10). Jó szervákkal azonban a vendégek ismét tetemes előnybe kerültek (12:16). Innen viszont újra lendületbe jöttünk, Vacsi Evelin gyönyörű pontjaival fordítottunk, majd Stefanik ászával meg is nyertük a mérkőzést (25:21, 3:0).

A harmadik mérkőzést szerdán, az Aluprof-TF otthonában, a Győri úton fél héttől rendezik, a Vasas Óbuda esetleges sikerével zsinórban ötödszörre juthatna be a magyar bajnokság döntőjébe.

fotó: Doba István