2014.02.22. | Röplabda

Ebéd utáni programként, az MTK Budapest városmajori kosárlabdacsarnokában, a bajnoki negyeddöntő második mérkőzését is sikerrel vívta meg Vasas Óbuda.

MTK Budapest – Vasas Óbuda 1:3 (-22, -22, 24, -17)
Folyondár utca, 50 néző.

Vezette: Szabó P., Farkas

MTK: Kiss V. 5, Tímár 10, Rácz 4, Rédei 2, Dégi 15, Bleicher N. 3. Csere: Nagy F. (liberó), Kolada 1, Horváth V. 6.
Vezetőedző: Rácz László

Vasas: Tálas 4, Miklai 21, Gubicza 10, Szabó A. 6, Ludmán 15, Vacsi 4. Csere: Lévai, Tóth. A (liberó), Fábián 3, Pekárik 4, Benkó 5.
Vezetőedző: Jókay Zoltán

Az eredmény alakulása:
1. szett: 3:0, 5:4, 8:5, 11:13, 12:16, 15:18, 18:19, 21:21, 22:25
2. szett: 1:4, 4:5, 6:8, 9:11, 10:15, 14:15, 15:18, 18:22, 22:25
3. szett: 4:4, 8:6, 10:9, 11:13, 16:13, 18:13, 19:17, 20:20, 24:22, 26:24
4. szett: 0:3, 3:4, 4:8, 8:14, 10:16, 14:18, 14:20, 16:23, 17:25

Az első mérkőzéshez hasonlóan ezúttal is beragadt kissé a meccs elejébe csapatunk (8:5), ám Vacsi Evelin pontjaival hamar összejött a fordítás (8:9). Tálas Zsuzsanna nyitásait követően Rácz László már második időkérési lehetőségét használta ki (11:15), csapata pedig a mieink hibáit és szépen lassan felzárkóztak (18:19). Bleicher Nóra ászával egyenlített az MTK Budapest (21:21), ám az utolsó percekben ismét a mieink voltak fölényben és megnyerték az első szettet (22:25, 0:1).

Gubicza Laura ponterős játékának köszönhetően ezúttal ugyan vezetett csapatunk a játszma elején, ám továbbra is rengeteg hibával játszottak a lányok (6:8). Ludmán Réka lendült bele, zsinórban szerzett három pontjával meglépett csapatunk, ekkor a hazaiak ismét egy időkéréssel próbálták megzavarni a mieinket (10:15). Ez a húzás pedig be is jött nekik, négy ponttal később ugyanis immár Jókay Zoltán tehette ugyanezt, szintén sikerrel, hiszen Dégi Barbara hálóba nyitott az egyperces szünetet követően (14:16). Csapatunk őrizte előnyét, Szabó Adrienn ütött két szép pontot, majd Ludmán osztott ki egy hatalmas blokkot (17:21). Az első játszmához hasonlóan a végjátékban ismét felzárkózott az MTK, ám végül Miklai Zsanett ütésével ez a szett is a miénk lett (22:25, 0:2).

A Tálas Zsuzsannát az előző felvonás végén váltó Fábián Fanny maradt a pályán, és rajta kívül Pekárik Eszter és Tóth Andrea is lehetőséget kapott még Jókay Zoltántól. Ahogyan a negyeddöntő első mérkőzésén, úgy ezúttal is kissé zavarodottan játszottunk a harmadik játszma elején, az MTK Budapest három ponttal vezetett (10:7). Szerencsére tudtunk reagálni, Fábián nyitásaival visszavettük a vezetést (11:13), ám jött az újabb hullámvölgy, így a második technikainál már ismét hazai előnyt mutatott az eredményjelző (16:13). Nem tudott elforogni csapatunk, Jókay Zoltán időkérését követően azonban a csereként pályára lépő Benkó Bettina végül csak megállította az időközben öt pontos előnyre szert tevő hazaiakat (18:14). Benkó jó cserének bizonyult, újabb pontokat szerzett, majd Ludmán is hozzátette a magáét, így egyenlítettünk (20:20). A hajrába előbb két szettlabdához jutott ellenfelünk, ezeket még Miklai Zsanett révén hárítottuk, ám egy újabb hiba révén a harmadik játszmát végül mégis a hazaiak nyerték (26:24, 1:2).

Az elbukott szett szemmel láthatólag felébresztette téli álmából a csapatot, Miklai Zsanett vezérletével lendületesen kezdtünk (4:8). Fábián Fanny húzása révén a találkozó legszürreálisabb labdamenete is a Vasas Óbuda pontjával zárult (6:12), a folytatásban pedig állandósult a különbség a két csapat között (10:16). A végjátékhoz közeledve továbbra is hat pontos volt a fórunk (14:20), a találkozót pedig második meccslabdánkkal, Gubicza Laura centertámadásával nyertük meg (17:25, 1:3).

A Vasas Óbudát mai sikerével már csak egyetlen győzelem választja el a bajnoki elődöntőbe jutástól, a párharc harmadik meccsét hétfőn este hét órától rendezik a Folyondár utcában.

Jókay Zoltán vezetőedző:
– Ismét a koncentrációval voltak gondok. Játszmánként csinálunk tizennégy hibát, ennyi labdamenetet ajándékoztunk ellenfelünknek. Amikor végre elmentünk négy-öt ponttal, akkor ezzekkel mindig felhoztuk őket, nehogy túl sima legyen egy-egy játszma vége. A négyütemű fekvőtámaszt egyébként azért kapták a végén büntetésként, mert külön felhívtam a figyelmet az első szett után, hogy a kommunikáció hiánya miatt ne hibázzunk többször, mégis hármat számoltam utána még össze.

fotó: Doba István