2014.01.14. | Röplabda

A szlovén Calcit Kamnik elleni bravúros győzelem másnapján, vasárnap délután már a Diamant Kaposvár otthonában lépett pályára a Vasas Óbuda az NB I. 19 fordulójában.

1.MCM-Diamant Kaposvári Egyetem – Vasas Óbuda 1-3 (-15, -15, 18, -9)
Kaposvár, 250 néző.

Vezette: Horváth M., Farkas L.

Kaposvár: Ihász, Rák 19, Récsei 1, Szívós I. 10, Pintér Zs. 5, Harmath Zs. 4. Csere: Csitári (libero), Tobak, Stirt 4.
Vezetőedző: Oláh János.

Vasas: Tálas 3, Miklai 14, Szabó A. 11, Stefanik 8, Vacsi 7, Gubicza 12. Csere: Tóth A. (libero), Ludmán 2, Pekárik 6, Durst 1, Benkó 2.
Vezetőedző: Jókay Zoltán.

Az eredmény alakulása:
1. játszma: 0:5, 1:5, 3:8, 3:15, 7:14, 8:16, 12:20, 14:21, 15:24
2. játszma: 2:0, 2:3, 3:6, 4:8, 4:14, 6:14, 7:16, 10:19, 11:19, 13:20, 14:21, 14:23, 15:24.
4. játszma: 1:0, 4:1, 4:3, 5:4, 5:20, 7:20, 8:20, 8:24, 9:24.

A lányok átmentették előző napi remek formájukat erre a találkozóra is, hiszen az első szett igazi örömjátékot hozott a piros-kékek részéről. Vacsi Evelin blokkjainak, valamint Miklai Zsanett és Szabó Adrienn ütéseinek köszönhetően a játszma során végig magabiztosan vezetett a Vasas Óbuda, a szettet végül tíz pontos különbséggel nyerte csapatunk (15:25, 0:1).

A második játszma ugyan szorosabban indult az elsőnél, ám Gubicza Laura nyitásainak köszönhetően csapatunk zsinórban hat pontot szerzett és innentől kezdve már nem volt megállás (4:14). A folytatásban vezetőedzőnk lehetőséget adott legfiatalabbjainknak, így pályára lépett a junior válogatott Ludmán Réka, Pekárik Eszter és Durst Anna is. A sok csere sem zavarta meg a mieinket, továbbra is nyomasztó volt a vendég fölény, a játszmát végül Stefanik Orsolya ásza zárta (15:25, 0:2).

A biztos előny tudatában – idén már nem először – kissé kiengedett együttesünk és ezt az egész mérkőzés során ihletett formában játszó Rák Rebeka vezérletével ki is használtak a hazaiak. A szett derekától kezdve Jókay Zoltán ugyan fokozatosan visszacserélte kezdőjátékosait, a hátrányt már nem sikerült ledolgozni, így szépített a Diamant (25:18, 1:2).

A meccs gyors lezárásáról Gubicza Laura gondoskodott, aki a negyedik szettben 5:5-nél forgott a nyitósarokba és zsinórban tizenöt kiváló szervájával – köztük öt ásszal – eldöntötte a mérkőzés és ezzel a három pont sorsát is (5:20). A végjátékban utolsó cserénk, Benkó Bettina is szép pontokat szerzett, majd Miklai Zsanett egy okos pörgetéssel lezárta a mérkőzést, melyet teljesen megérdemelten nyert meg csapatunk. (9:25, 1:3). Folytatás szerdán délután öt órától a Folyondár utcában, a sereghajtó Vasi Sport Akadémia ellen.

Jókay Zoltán vezetőedző:
- Probálom a pozitív dolgokat nézni, örülök a győzelemnek. A fiataloktól bátrabb játékot várok, nem szabad megszeppenniük a pályán, tudniuk kell, hogy élvezik a bizalmunkat.