2013.12.07. | Vízilabda

Megtette a magáét Szegeden az új névvel debütáló Lactív-Vasas. Fiatal gárdánk küzdelemre késztette a jóval esélyesebb hazaiakat.

A-Híd Szeged – Lactív-Vasas 8-6 (2-2, 1-1, 2-1, 3-2)
Szeged, 250 néző.

Vezette: Németh A., Fekete B.

Szeged: Nagy V. – Tóth M. 1, Szivós 3, Decker Á. 1, Seman, Kiss Cs., Juhász Zs. 1. Csere: Molnár T. 1, Hegedüs G., Kunac 1, Jansik Sz., Sánta, Vincze M.
Edző: Vincze Balázs

Vasas: Barabás – Katonás 1, Steinmetz Á. 1, Angyal, Takács B., Brguljan 2, Csapó M. 1. Csere: Hőna 1, Manhercz Á., Fazekas, Sedlmayer, Manhercz K.
Edző: Földi László

Gól – emberelőnyből: 10/4, ill. 11/3
Gól – ötméteresből: –, ill. 2/1
Kipontozódott: Hőna (24. p.), Katonás (29. p.), Tóth M. (32. p.)

A második játékrész elejéig teljesen egyenrangú ellenfelei voltunk a szegedieknek, többször is nálunk volt az előny. A szünet után Csapó Miklós szemfüles lövésével még egyszer utoljára vezettünk (4:3), ám innentől csökkent a támadásaink hatékonysága, és a hajrát már vendéglátóink kezdhették előnnyel. Az egész találkozón sokat vállaló Drasko Brguljan azonban még az utolsó negyedben is egyenlített, de Hőna és Katonás kipontozódásával egyre nagyobb teher hárult a vízben lévőkre, ami aztán a gólok számában is megmutatkozott.

fotó: szegedma.hu