Nagy Dániel, 2023.05.06. | Kézilabda

A félidei négygólos előny a meccs végéig kitartott a PEAC ellen idegenben, a győzelmünkkel pedig a feljutás – és a Kozármisleny veresége miatt – a bajnoki cím kapujába érkeztünk.

NB I/B, 27. forduló

Pécsi EAC–Vasas SC 23–27  (9–13)

Vasas SC: Zsigmond (kapus), Domokos 2, Speth 4, Gaschler 2, Dombi 3, Szilovics 2, Oláh 3. Cserék: Imrei 3, Pénzes 3, Lengyel 2, Blaubacher 2, Bánhidi 1, Györfi, Nagy Zs., Kurucz (kapus), Demjén (kapus). Vezetőedző: Penszki Gergely
Kiállítások: 4, ill. 2 perc
Hétméteresek: 1/1 , ill. 4/2

Három pont. Ahogyan a mérkőzés előtti beharangozónkban is írtuk, a bajnokság utolsó három fordulójában minimum ennyit kell szereznie a kézilabdacsapatunknak, hogy feljusson az NB I-be. Az első lépést a PEAC elleni, idegenbeli összecsapáson tehették meg a lányok, akik a tabella éllovasaként a tizenkettedik otthonába látogattak az NB I/B 27. fordulójában.

A gólgyártást Gaschler Dominika kezdte meg kevesebb mint fél perccel a kezdés után, amire két gyors hazai találat volt a válasz. Ezután 4–2-re még el tudtunk húzni, azonban a pécsiek néhány perc alatt ismét visszavették a vezetést, sőt tartották is azt: a 14. percben 8–5 állt az eredményjelzőn, a javukra. Ezt azonban a részükről ritkán látható hosszú góltalansági periódus követte: a félidő utolsó percéig nem tudtak betalálni a hibáik, Zsigmond Panna védései vagy a kapufánk közbeavatkozása miatt. A vasasos lányok viszont nem álltak meg, a szünet előtt megnyugtató előnyt építettek fel, 13–9-nél fordulhattunk.

A második játékrész elején is tisztességgel rohamoztak a pécsi játékosok, akik faragtak a félidei hátrányukból, támadhattak kétgólos különbségnél is, ám annál közelebb nem tudtak hozzánk kerülni. Ehelyett fokozatosan lógtunk meg, majd az utolsó tíz perc kezdete előtt Oláh Kyra szerezte meg a harmadik gólját, amivel a mérkőzés addigi legnagyobb különbsége alakult ki, 25–18-ra vezettünk már. A hajrában egyszer még megemelkedett a pulzusunk, a pécsiek gyors egymásutánban három gólt vágtak a kapunkba, így feljöttek mínusz négyre, ennél közelebb azonban már nem engedtük őket; az utolsó gólunkat Speth Evelin jegyezte, aki ezzel csapatunk legeredményesebbje lett a mai napon négy góllal.

A vége 27–23 lett, a sikerrel pedig továbbra is vezetjük a tabellát két fordulóval a bajnokság vége előtt, ráadásul immár pontelőnnyel: a mérkőzésünk után fejeződött be a Kozármisleny–Tempo találkozó, a vendégsikernek köszönhetően pedig két ponttal elléptünk a riválisunktól, a jövő heti, DVSC elleni hazai bajnokinkon pedig győzelem esetén bajnoki címet ünnepelhetünk.

ÉRTÉKELÉS

Penszki Gergely vezetőedző: „A mai mérkőzésre sajnos nem sikerült olyan fókuszban megérkezni, ahogyan szerettük volna, de a győzelmen nincs mit magyarázni. Amiért jöttünk, azt a lányok nem túl szép játékával értük el. Gratulálok a csapatnak a győzelemhez, és köszönjük annak a néhány szurkolónak, akik ilyen messzire is elkísértek minket. A többi drukkernek pedig kívánom, hogy röplabdás bajnoki címet ünnepelhessenek ma!”

1. Vasas SC 26 19 4   3 780-640 42
  2. Kozármisleny Kézilabda Akadémia KFT 26 18 4   4 733-605 40
  3. Szombathelyi KKA 26 18 3   5 825-668 39
  4. Komáromi VSE 26 16 2   8 731-669 34
  5. Eszterházy SC 27 16 2   9 792-741 34
  6. OXXO Energy Orosházi NKC 26 14 4   8 693-627 32
  7. DVSC SCHAEFFLER U19 25 13 1 11 685-659 27
  8. Kispest NKK 27 13 1 13 721-735 27